Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnianie w Zespołach Szkół
strony: [ 1 ]
agata27-05-2002 14:11:15   [#01]
Jak zawieracie umowy z nauczycielami w Zespołach Szkół - na zespół czy na poszczególną szkołę?
Ala27-05-2002 15:04:37   [#02]

W tym roku pracuję dodatkowo w zespoole szkół tzn. w trzech szkołach wchodzących w skład zespołu. Umowę mam zawartą z zespołem.

Pozdrawiam:-)

Ewa z Rz27-05-2002 15:39:23   [#03]

I tak jest prawiłowo

Przepracowałam 10 lat w różnych zespołach i tak były zawarte wszystkie umowy.
Ewa z Rz27-05-2002 15:40:37   [#04]

jeszcze podstawa prawna

Art 62 ust 2 OSO.
agata28-05-2002 08:48:30   [#05]
Dzięki za odpowiedzi. Potwierdzacie moje stanowisko. Do tej pory też tak myślałam i dalej tak uważam. Problem polega na innym stanowisku Gminy i MENiS - umowy na każdą ze szkół oddzielnie. Czy w całej Polsce zespoły robią błąd - a kontaktowałam się telefonicznie z wieloma. Proszę o następne wypowiedzi. Traktuję to jako pewnego rodzaju sondę.
Pozdrawiam.
Andrzej z G28-05-2002 09:55:28   [#06]

Zespoły

Kłopoty przy rozliczaniu zatudnionych n-li, bo forsa przychodzi na cztry paragrafy -Szk. podst., gim, LO i świetlica. Ale nikogo bym nie miał zatrudnionego na pełnym etacie, ba np. plastyki jest w SP tylko 6 godz. Kłopoty z zastępstwami czy wycieczkami, bo od strony prawnej jeśli zatudniony w np. w SP to czy może zastępować w Gim., czy jechać na wycieczkę z kl. LO. Odstukać jakoś się kręci i zatrudniam jako zespół. Ile to jeszcze będzie rzeczy na głowie postawionych? Pozdrawiam. Andrzej z G.
Bożena28-05-2002 13:38:11   [#07]
U nas jest zespół. Jedanak ja dokonuję zatrudnienia do konkretnej szkoły, np. gimnazjum lub do szkoły podstawowej. Art 62 ust.1 Ustawy o syst. oświaty: "Organ prowadzący szkoły różnych typów może je połączyć w zespół. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych, rad szkół lub placówek....., o ile statut nie stanowi inaczej". Skoro są odrębne rady pedagogiczne to muszą one funkcjonować w odrębnych placówkach. Poza tym w Art.2  Ustawy OSO wymienione są różne typy szkół i placówek oświatowych, a tam nie ma wymienionego zespołu jako placówki oświatowej.Zatrudnianie na poszczególne placówki, moim zdaniem ,stwarza klarowną sytuację przy  tworzeniu arkusza organizacji szkoły, sprawozdaniach do GUS, naliczaniu subwencji, księgowaniu wydatków budżetowych w podstawówce lub gimnazjum, itp. Oczywiście występuje tu problem nauczycieli pracujcych w dwóch placówkach, wówczas zatrudnienie jest na jedną placówkę i w zależności od sytuacji np. uzupełnianie etatu lub dodatkowa umowa  w drugiej szkole. Chyba za bardzo się rozpisałam. Kto jest zaintetresowany szczegółami, to proszę o kontakt. Aha, był u mnie Inspektor Pracy i nie miał zastrzeżeń do sposobu zatrudniania.
Ewa z Rz28-05-2002 15:42:05   [#08]

To po co zespół?!!

Kiedy w ramach zespołu masz uzupełnienia etatu w drugiej szkole zespołu to na cholerę zespół?

I będziesz sama do siebie przenosic n-la, gdy np. więcej godzin będzie miał w gimnazjum a do tej pory był zatrudniony w podstawówce?!

Idąc ta drogą to n-lka oddziału przedszkolnego  powinna miec zatrudnienie na przedszkole... Przecież jest osobny budżet...

A dyrektor to, w której szkole pracuje?

Podałam podstawę - art 62 ust 2 UoSO. Brmi on następująco: Dyrektor zespołu jest dyrektorem szkoły lub płacówki w rozumieniu ustawy.
Czyli dyrektor jest jeden a co za tym idzie zawiera on z n-lem umowę i nie jest on dyrektorem kilku szkół tylko jednej szkoły... zespołu właśnie.

No i jeszcze jest statut, który mówi że jednostką organizacyjną w tym przypadku jest zespół, a nie szkoła wchodząca w jego skład.

Innym argumentem jest rozporządzenie dotyczące świadectw. Mówi ono, że na świadectwie musi być napisane szkoła taka to a taka w zespole szkół takim to a takim... Czyli jest to istotnw z organizacyjnego punktu widzenia właśnie...

No i, chyba po to jest zespół by tych papierów było mniej...
stan28-05-2002 17:40:24   [#09]

Zgadzam się z Ewą. Zatrudniam jako Zespół, ale prawo zostało skomplikowane w stopniu absurdalnym. Każda Szkoła w Zespole ma własny REGON !? Pieniądze podobno naliczane są też na każdą szkołę, ale dostaję jeden budżet !
Bez komentarza
:-)

stan

Ewa z Rz28-05-2002 17:44:28   [#10]

A NIP?

Stan, regon tak to jest zrozumiałe, gdyz jest on uzalezniony od rodzaju dzialalnosci i sp na przykład nie może miec takiego samego jak LO, pomimo że sa w jednym zespole...

Ale NIP? Czy NIP też masz inny?

Jak ja pracowałam w zespołach to NIP-u jescze nie było...

Andrzej z G28-05-2002 19:09:29   [#11]

NIP

Taki sam dla wszystkich. Rozliczenia zewnętrzne na Zespół. Tylko forsa z Gminy na czery rozdziały, biedna Główna procetami dzieli (liczby i czasem w płynie jak się liczby za łeby biorą i za jasną ...Anielkę podzielić trudno) Andrzej z G
stan28-05-2002 19:13:07   [#12]

Ewa!
Jaki sens ma regon dla różnych szkół, które są na tym samym "poziomie" a różnią się kierunkiem kształcenia.

Konkretnie. W skład Zespołu wchodzi technikum ekonomiczne i technikum ogrodnicze jako szkoły z własnym regonem. Jaka jest różnica w nauczaniu matematyki w TE i TO ? Czy nauczyciela j.polskiego w tych "różnych" szkołach należy zatrudnić na dwóch umowach ?
Pozdrawiam
stan

ewa28-05-2002 20:06:20   [#13]

no to tak:

jak miałam Zespół to miałam 3 regony i 2 NIP-y, zatrudniałam w SP - Zespołu lub Gim Zespołu. "Zespołowy" był dyrektor, który był pracodawcą wszystkich natomiast nauczyciele byli już tu lub tu. Piszesz Ewa Zespół, żeby ułatwić i zmniejszyć ilość papierów. Takiej ilości papierów jaką wyprodukowałam przez te 3 lata, to chyba już w życiu nie powtórzę ( mam nadzieję)  chociaż .....  Tak że reasumując w praktyce bardziej ku Bożenie wychodziło, choć rozsądek mi podpowiadał,że prościej można by no ale cóż... , pozdrawiam

agata29-05-2002 08:30:27   [#14]
Bożenko, jeśli umowy z n-lami na szkoły, to jak zatrudniasz admin. + obsługę?
Albo zespół jest zakładem pracy albo nie. Nie powiem sprzątaczce, że ma pilnować porządku w liceum bo tam ma umowę, a zasadnicza to .....co?
A księgowa, a sekretarka mi podpowiada: z jakiej szkoły ma stemplować legitymacje - czy tylko tam gdzie ma umowę?
Bożena29-05-2002 09:38:21   [#15]
Administracja jest zatrudniona na zespół.Zatrudnianie nauczycieli w sposób opisany wyżej niczego nie zmienia w funkcjonowaniu szkoły. Są to jedynie formalności papierkowe i finansowe.
agata29-05-2002 09:59:30   [#16]

Zespół jest zakładem pracy czy nie?

No to jeszcze raz: do art.22.1 KP wyrok SN z 13 marca1997r. I PKN 43/97, OSN Zb.Urz. 1997, nr 24, poz. 494; OSP 1998. z.2,poz.47 (kto ma pełną treść tego wyroku?) "Z tym samym pracodawcą, w zakresie wykonywania pracy tego samego rodzaju, pracownik może pozostawać tylko w jednym stosunku pracy".
Trzeba zacząć od określenia "pracodawcy" .
Czekam na następne wypowiedzi.
Pozdrawiam, miłego dnia.
agata29-05-2002 10:38:57   [#17]

Patrz:

"Przegląd oświatowy" 10(250) 15 maja 2002 r. prawo oświatowe "Pracodawca w zespole szkół".
jan29-05-2002 16:12:26   [#18]

A co z bibliotekarzem i pedagogiem?

Pytanie do zwolenników zatrudniania w poszczególnych szkołach zespołu:

Jak proponujecie zatrudnić bibliotekarza i pedagoga w zespole szkół zawodowych złożonym z pięciu szkół?

ewa30-05-2002 09:44:30   [#19]

Było tak, nauczyciele jak napisałam ( SP lub Gim.), pedagog w zespole, bibliotekarz w zespole z uwzględnieniem w przydziale czynności, że wykonuje pracę we wszystkich szkołach wchodzących w skład zespołu. Administracja i obsługa, w zespole z uwzgl jak wyżej. Organ prowadzący nakazał przyporządkować pracowników (płace) do jednej z placówek, bo w klasyfikacji budżetowej nie istnieje zespół. I tak miałam. Lista ze ściągą gdzie kto przypisany w księgowości.

agata04-06-2002 09:33:19   [#20]

Chcę do przodu...przynajmniej listy...

Co z zatrudnianiem w zespołach....Piszcie bo mnie się temat przesuwa na koniec.
stan04-06-2002 16:17:34   [#21]
A ja to czniam i zatrudniam jako "Zespół".
Mam "papier", że jestem dyrektorem Zespołu. Mam "papier", że powołano Zespół. To jestem konsekwetny i wydaje mi się, że logiczny.
:-)
stan
Zola04-06-2002 17:57:59   [#22]
mam tak samo
Bogda05-06-2002 07:40:36   [#23]
Zatrudniamy w zespole, jedynie środki są podzielone na poszczególne placówki /do tej pory na 3, od września na 4/. Na razie nikt tego nie zakwestinował /mówię o "organie"/. Tylko projekty są robione odrębnie dla każdej szkoły wchodzącej w skład zespołu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]