Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zaczynamy nasz teatrzyk...
strony: [ 1 ]
Ryszard23-05-2002 18:57:22   [#01]

 "...są przypadki, że uczniowie składają podania do nawet 5 szkół średnich - Staramy się nad tą sytuacją zapanować i uwiarygodnić rzeczywistą liczbę podań do poszczególnych szkół. Nie możemy dopuścić do sytuacji, by 1 września się okazało, że są takie klasy do których zgłosiło się za mało uczniów. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą podania z oryginalnymi świadectwami. Dopiero potem, po stwierdzeniu ilości złożonych podań rozpatrywane będą kolejne."

cały tekst pod adresem
http://www.gcnowiny.pl/apps/pbcs.dll/article?Site=NW&Date=20020523&Category=PRZEMYSL&ArtNo=205220024&Ref=AR

co o tym sądzicie?

bogna23-05-2002 19:09:36   [#02]

OJ!!!!

Myślę, że Pani Minister będzie się gniewała!!!

Wygląda to na samowolę sprzeczną z decyzjami MENiSU.

A teatrzyk już się zaczął ;-))

Andrzej z G23-05-2002 19:48:25   [#03]

Teatrzyk

A co w dużym mieście. Czy liczba składających podania przekroczy liczbę absolwentów trzy czy pięciokrotnie. Czy jedna komisja niezależna do wszystkich LO rozwiązałaby problem? Aż się boję początku lipca. Andrzej z G
Majka23-05-2002 20:01:10   [#04]

obieg zamknięty

W Przemyślu p. dyrektor będzie się starała o 7 oddział.

 Nasze władze zliczyły absolwentów, zrobiły niezmienialny przydział oddziałów szkołom średnim (wszystkie mają mniej) i czekają spokojnie. Naród ze świadectwami pokrąży i osiądzie "gdzieś". Żadna szkoła nie może odebrać innym, walka trwa o jakość absolwentów.

Tylko etatów ubyło :(

Mariola23-05-2002 20:56:03   [#05]

my też się zastanawiamy
ale wszyscy są dobrej myśli :-)))
bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się klasa mat-infor
dyr stwierdził że w razie czego zrobi ich więcej (zamiast mat-fiz)
trzeba myśleć pozytywnie ...:-)))

a życie pokarze...

gordon23-05-2002 21:36:05   [#06]

czegoś nie rozumiem

Wytłumaczcie mi prostemu człowieczkowi jakim prawem Pani Zofia Wojciechowska, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu starostwa jarosławskiego mówi o rekrutacji w pierwszej osobie. Sądziłem (poprawcie mnie jeśli się mylę), że rekrutację przeprowadzają dyrektorzy szkół (ściślej mówiąc komisje rekrutacyjne) kierując się odpowiednimi przepisami MENu. Ponadto wydaje mi się, że Pani naczelnik źle interpretuje prawo (mogąc doprowadzić do jego naruszenia) mówiąc o preferowaniu podań z oryginalnymi świadectwami. Pragnę przestrzec przed taką praktyką dyrektorów szkół.
Pozdrawiam,
gordon
Marek Pleśniar24-05-2002 06:13:43   [#07]

:-)))

nomen omen?
gordon27-05-2002 12:37:37   [#08]

Jest małe zainteresowanie tematem

i macie Kochani rację, bo kogo może obchodzić łamanie praw uczniów i ich rodziców?
Pozdrawiam
gordon
stan27-05-2002 14:20:31   [#09]
To nie to. Aktualnie są matury. Nie zamierzam nikomu uszczuplać przysługujących mu praw. Nie wymagamy niczego ponad prawo. Ignoruję sugestie (w tym przełożonych) nie mające podstaw prawnych choćby dla zasady RWD
Pozdrawiam gordon
:-)
stan
gordon27-05-2002 14:47:51   [#10]

dzięki, Stan

:-)
Gaba30-05-2002 17:55:24   [#11]
Gordon zupełnie się z Tobą zgadzam, a na dodatek jest łamane prawo pracownika do pracy i dyrekcji obowiązek do dobrego zarządzania, i gospodarowania zasobami ludzkimi - postawa p. minister jest skandaliczna, gdyż nie zauważyła prawa nauczycieli do pracy.

Wierzę, że są takie rozwiązania prawne, które nie ograniczają prawa jednych, by zabrać prawo drugim. Ten układ jest iście diabelski.

to niegodne i nieetyczne - zwalniać na wszelki wypadek grono lub jego większość, bo nie wiadomo totalnie, jaki będzie nabór...

gdyby zmnienić prawo np. KN i okres wypowiedzenia przesunąć...
gdyby zmienić system naboru... czas naboru

jako dyrektor nie powinnam mieć jakichkowiek wątpliwości etycznych - a mam, bo każe mi się, mrówce na dole przeżywać dylematy - kadra (chorzy, samotne matki, ludzie w pełni dojrzali... starsi i ich przyszłość) oraz prawo dzieci do kilkunastu szkół, czyli tak naprawdę do szkoły nigdzie...

nadmiar prawa jest bezprawiem!
granicą wolnosci dzieci jest wolność nauczycieli - pracowników!

granicą mojej wolności jest wolność drugiego człowieka - to Tischner...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]