Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Powierzenie obowiązków
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane22-05-2002 23:37:37   [#01]

Od  września  poprowadzę  małą  szkołę  po  raz  pierwszy. Na  co  szczególnie  zwrócić uwagę, gdy dotychczasowy  szef  będzie  mi  powierzał  swoje  obowiązki? Chodzi  mi  tu  głównie o  sprawdzenie dokumentacji  szkoły ,  finansów, itp. Jak  to  zrobić , od  czego  zacząć?

Ewa z Rz23-05-2002 06:18:44   [#02]

Jakto dotychczasowy szef będzie ci powierzał?!

Dotychczasowy dyrektor będzie ci przekazywał szkołę, ale powinno to odbyć się komisyjnie i komisję taka powołuje organ prowadzący (w przypadku samorządu jest nim Zarząd). Komisja ta robi spis z natury w twojej obecności i w obecności dotychczasowego dyrka.

Ty powinnaś uważać, żeby to co będzie wpisywane do protokołu znajdowało się rzeczywiście i był zaznaczony stan w jakim się znajduje (w przypadku gdy budzi twoje zastrzeżenia)

Taki spis dotyczy wszystkich rzeczy znajdujących się w szkole oraz całej dokumentacji. Zwróć szczególną uwagę na dokumentację pedagogiczną, tą która być musi, czy jest kompletna (ja 3 lata szukałam paru arkuszy ocen). Jeżeli by czegoś brakowało to pilnuj by ten brak wynikał z protokołu.

Jeżeli chodzi o dokumentacje finansową i kadrową to pewnie jej w szkole nie ma (piszesz, że szkoła mała) i nie zmienia się pracownik, który ją prowadzi, więc dalej za nią odpowiada. Powinnaś sobie sprawdzić jak ona wygląda, ale trochę później, już jako dyrek. Możesz np. przeprowadzić całkowitą kontrolę wewnętrzną prowadzenia tych dokumentów.

Mogę ci jeszcze poradzić, że warto ocenić stan techniczny budynku szkolnego i całego terenu. Powinna być prowadzona "ksiązka obiektu", gdzie są wpisane wszystkie przeglądy. Jeżeli organ tej oceny nie zrobi (można ja zlecić specjaliście), sama ją zleć zaraz po objęciu obowiązków i przedstaw organowi prowadzącemu.

Ewa z Rz24-05-2002 04:51:38   [#03]

Dlaczego ciagniesz drugi wątek do góry?

Jeżeli chcesz więcej wiedzieć to napisz. Opowiedziałam tyle, opowiem więcej.

Inni też to czytają, jeżeli się nie dopisali to albo nie mają nic więcej do dodania albo nie wiedzą dokładnie o jakie informacje ci chodzi, lub zwyczajnie nie maja czasu. Ewentualnie po prostu nie chce im się i jak nie robia tego tutaj to i nie zrobia gdzie indziej.

Są tacy na forum, którzy odpowiadają, bardzo ciekawie, ale później, więc poczekaj i nie poganiaj, to więcej uzyskasz.

beera25-05-2002 09:20:50   [#04]

Yhm :-)

Człowiek sobie poukłada w głowie i wtedy odpisuje.

Ewa większość rzeczy napisała, ale dodam swoje.

Musisz dużą uwagę zwrócić na budżet. Zdarzyć się może , że odchodzący dyrektor wyczyści Ci paragrafy. Zwróć uwage na ilość pieniędzy pozostałą na kontach . Jeśli tych pieniędzy nie ma- musisz to wskazać organowi prowadzącemu. Bo to może się łączyć z dodatkowymi pieniędzmi, które oni niechętnie łożą. Chodzi tu o pieniądze na media, na drobne naprawy, delegacje.

Piszę o tym, bo podobna sytuacja była w mojej okolicy...

Popatrz też na środki specjalne i fundusz socjalny. Funduszowi przypatrz się bardzo dokładnie- za niego odpowiadasz głową.

Popatrz na bibliotekę.

Postaraj się także, zeby przed sierpniową inwentaryzacją, dokonać teraz likwidacji niepotrzebnych i zniszczonych przedmiotów- to dobry czas, bo belfry porządkują przed wakacjami swoje szafy. Podczas inwentaryzacji likwidacji zrobić nie będziesz mogła, dopiero potem, więc lepiej, żeby to zrobiła jeszcze stara dyrka- można to zasugerować albo jej, albo komórce obsługującej szkoły...

 

Jeśli będziesz chciała jakieś wzory druków, projekt organizacyjny, i takie tam różne- pisz, ja też mam małą szkółkę, coś tam razem znajdziemy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]