Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kto z Was przerabiał indywidualny tok nauki ?
strony: [ 1 ][ 2 ]
rzewa22-01-2013 04:15:09   [#51]

jakoś mi ten post nie przystaje do wątku -> nie lepiej utworzyć osobny wątek?

Power406-02-2013 14:45:09   [#52]

Tak, był gdzieś już taki i niejeden link, ale nie miałam czasu znaleźć-tam był adres internetowy artykułu i chyba o jednym z  przypadków  ADHD

A tu inny link w podobnej sprawie http://ttv.pl/archiwum/68568,uczen-terroryzuje-szkole,0.html

Co mógł zrobić dyrektor/pedagog/ wychowawca? Co może/powinien zrobić rodzic /prawny opiekun?

Nie wiem jakie ustalenia przyniosła taka kontrola ale trzeba wierzyć, że ktoś prawo w tym zakresie zacznie zmieniać albo korygować kompetencje organów albo ustali właściwy tok postępowania czy inne rozwiązanie. Może właśnie KO? Może policja lub sąd? Może obowiązek nauki należy w przepisach zmodyfikować?

.......................................................................................

Zastanawialiście się w jaki sposób współpracuje w tym/podobnym zakresie służba zdrowia z Oświatą? Może niektóre z tych dzieci "w kraju" są chore/wymagają leczenia farmakologicznego, terapii w ośrodku, sanatorium? Czy rodzic ma obowiązek pójść do lekarza? "Kto powinien mu nakazać" i na jakiej podstawie?

 

edithael12-06-2013 14:28:40   [#53]

A ja mam sytuację podobną jak opisana w #27. 

Dziewczyna ma ITN z wf od zeszłego roku. W tamtym roku wf był na ostatnich lekcjach i oczywiście na niego nie chodziła, bo biegała na swoje treningi. W tym roku dwie lekcje są w środku planu i jest na nich obecna, ćwiczy, zalicza to, co powinna na celujący. Nie chodzi na pozostałe dwie (basen) - bo ma treningi.

W zeszłym roku zdawała egzamin klasyfikacyjny - a teraz? Jest klasyfikowana na podstawie ocen bieżących, ma celujący. Nie chodzi na basen i z tego ocen nie ma.

Powinna mieć klasyfikacyjny?Tylko z basenu? (a jeśli miałaby przeciwwskazania lekarskie?)

W zeszłym roku klasyfikacyjny obejmował tylko zajęcia na sali gimnastycznej.

Na zdrowy rozsądek to jest klasyfikowana i robienie egzaminu klasyfikacyjnego nie jest potrzebne. Musiałaby na nim powtórnie zaliczać to, co ma już ocenione.
Ale zgodnie z rozporządzeniem "egzamin klasyfikacyjny zdaje również uczeń realizujący, na podstawie odrębnych przepisów, indywidualny tok nauki".

 

graraz14-06-2016 18:42:09   [#54]

Proszę o pomoc.

Uczennica klasy V sp., odnosząca sukcesy w konkursach fortepianowych. Częste wyjazdy na konkursy i zajęcia w szkole muzycznej powodują absencję w sp. Myślałam o indywidualnym toku nauki. Tylko z jakich przedmiotów mogę? Na pewno muzyka a czy inne też? Np. plastyka, technika? 

Jutro mam spotkanie z jej rodzicami a nigdy nie miałam (ani w okolicznych szkołąch nie było) itn. 

Jacek14-06-2016 19:03:19   [#55]

poczytaj Indywidualny tok nauki

i nasze wątki

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=12212 

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=50695 

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=6836 


post został zmieniony: 14-06-2016 19:06:45
graraz14-06-2016 19:29:37   [#56]

Czytałam. Czyli mogę dać ITN z plastyki pomimo tego, że dziecko uzdolnione muzycznie. 

Jak w praktyce wygląda chociażby zaznaczanie obecności ucznia na zajęciach dla których ma ITN? Ona może na nie przychodzić lub nie. Jak liczyć jej frekwencję?

aga7426-08-2016 09:33:38   [#57]

Jak pomóc dziecku w takim przypadku? Uczeń w kl.1 liceum nieklasyfikowany z kilku zajęć edukacyjnych, mimo że miał nauczanie indywidualne - stan zdrowia nie pozwolił. Uczeń bardzo zdolny. Czy istnieje jakaś możliwość, żeby w roku szkolnym 2016/2017 zrobił dwie klasy-pierwszą i drugą? Sytuacja zdrowotna na szczęście się wyprostowała. 

bosia24-10-2016 09:02:11   [#58]

To rozpocznij procedurę dotyczącą indywidualnego toku nauki.

Do ITN opinia poradni publicznej.

bosia24-10-2016 11:08:44   [#59]

Zezwolenie na ITN wydaje się na czas określony, nie krótszy niż 1 rok szkolny.

Czy wydając teraz wydaję do 23.10.2017r.?

Nie mogłam wydać 1.09.16., bo dopiero mamy opinię poradni.

Dorotka N24-10-2016 17:05:54   [#60]

moim zdaniem do końca bieżącego roku szkolnego

MKJ24-10-2016 21:38:10   [#61]

To wtedy będzie czas krótszy niż jeden rok szkolny.

bosia24-10-2016 22:22:49   [#62]

Myślałam tak jak Dorotka, bo to logiczne

ale jak zaczęłam liczyć, to mi wyszło jak MKJ...

i nadal nie wiem jak to zrobić

MKJ24-10-2016 23:14:02   [#63]

Można wydać na dłuższy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]