Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jaka ocena z zachowania?
strony: [ 1 ]
Danka20-05-2002 22:36:38   [#01]
Jeżeli absolwent ukończył szkołę przed 1999 r na świadectwie ukończenia szkoły i w arkuszach ocen ma np. ocenę wyróżniającą. W tym roku zdaje maturę. Jaką ocenę mam wpisać na świadectwie dojrzałości? Zamiast miernej wpisuję dopuszczającą a co z zachowaniem?
bogna21-05-2002 15:12:41   [#02]

Z tego co wiem, to nie można zmieniać ocen, które zgodnie z przyjętą w danym okresie skalą były wystawione.

Uczeń ukończył szkołę ileś lat temu i uzyskał oceny zgodne z przyjętą wtedy skalą ocen. Ma też na świadectwie wyszczególnione przedmioty, które wtedy obowiazywały-niekoniecznie takie jak obowiazują obecnie.

Zwróć uwagę, że na świadectwie jest formułka: ukończył naukę w roku szkolnym.....

Inna sprawa jest z uczniami, dla których w toku nauki zmienia się skala ocen - ale to dokładnie tłumaczy MENiS w swoim rozporządzeniu (w piękny sposób opracowanym przez Leszka Wspaniałego).

Pozdrawiam - bogna.

Danka21-05-2002 21:14:53   [#03]
Dziękuję za pomoc. Mam jednak jeszcze wątpliwości. Na świadectwie jest formułka o ukończeniu szkoły w roku........Jest jednak również obowiązująca skala ocen. Świadectwo dojrzałości otrzyma w tym roku. Wypisuję je na druku obowiązującym obecnie z obowiązującą skalą ocen. Skąd może pojawić się na nim ocena np. mierna lub wyróżniająca jeżeli nie ma ich na tym druku.
bogna22-05-2002 18:44:23   [#04]

nie wiem

Przeczytałam teraz ponownie rozporzadzenie o świadectwach i szczerze mówiąc tak na prawdę nie wiem jak powinno być.

Nasz kochany MENiS w ogóle nie wziął takiej sytuacji pod uwagę.

Spróbuj może wyjaśnić sprawę w Kuratorium.

A jak bedziesz coś wiedziała to daj proszę znać.

Moim zdaniem za wersją przedstawioną przeze mnie przemawia fakt, że są absolwenci średnich szkół zawodowych, którzy będą mieli dwa świadectwa:

  1. świadectwo ukończenia szkoły z oceną z egzaminu z przygotowania zawodowego
  2.  nowe świadectwo - dojrzałości technikum 

No i chyba oceny na tych świadectwach powinny być takie same.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]