Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Trywialne pytanie, a może nie?
strony: [ 1 ]
Stanley14-05-2002 11:47:13   [#01]
Zastanawiam się intensywnie, dlaczego w naszych szkołach nie są wywieszone flagi narodowe na masztach na stałe. Dlaczego wywieszamy je tylko w czasie świąt narodowych. Czy nie nadeszła już pora, aby w naszym kraju zmienić ten dość osobliwy obyczaj? Chyba, że jest jakiś przepis, który nakazuje wywieszać flagi tylko w czasie świąt narodowych.
gordon14-05-2002 13:38:24   [#02]

problem jest szerszy,

dotyczy wszystkich instytucji państwowych,
gordon
Alfred14-05-2002 15:33:30   [#03]
Na ilu domach prywatnych były wywieszone flagi 3 Maja czy też 11 listopada? Na mojej ulicy (około 20 domów) flagi powiewały na 5 domach..:-(
Marek z Rzeszowa14-05-2002 18:58:34   [#04]

U nas tego nie ma, ale w wielu krajach widziałem ten zwyczaj (np. Portugalia, Włochy, Hiszpania, Węgry - pewnie w innych też jest podobnie).

Myślę, że to kwestia tradycji.
I pewnych historycznych zaszłości. W Polsce flaga narodowa zawsze była wywieszana w sytuacjach wyjątkowych. Albo na znak walki o Polskę, albo w wielkiej radości patriotycznej. Za biało-czerwoną ginęli najlepsi, siedzieli w więzieniach, jechali na zesłanie.

Trudno wobec tego, wyobrazić sobie rozpowszechnienie się zwyczaju (normalnego np. w Stanach) chodzenia w gatkach barwy biało-czerwonej (poza meczami reprezentacji narodowej, oczywiście).

Marek

HenrykB14-05-2002 20:11:42   [#05]

A ja chętnie zostawię tradycję w spokoju

Mnie flaga wystarcza kilka razy w roku, fajnie się wtedy czuję.
Maelka15-05-2002 02:45:24   [#06]

Stanley ma trochę racji. Nie chcę nikogo obrazić, ale ...

Ostanimi laty każda gmina, każda mieścina (mówię na przykładzie własnym) "zorganizowała" sobie własną flagę, własny hymn i jeszcze inne rekwizyty mające podkreślić odrębność i indywidualność. Najlepiej nową, aby nie kojarzyła się z tą splamioną istnieniem w czasach komunistycznych...

Miasto, w którym codziennie bywam (siedziba powiatu) jest obwieszone flagami, rozmaitej maści, z czego połowa jest trudna do rozpoznania. Natomiast nie ma flagi narodowej!!

Znajomi z zagranicy dopytywali się, czy na pewno dowiozłam ich do Polski.

A do 3 Maja, a tym bardziej do 11 Listopada poczekać nie chcieli...

Marek Pleśniar15-05-2002 08:04:00   [#07]

gdzieś takie wyjasnienie czytałem:-)

flagi na codzień są schowane aby nie wyłopotały się na wietrze!
HenrykB15-05-2002 08:24:40   [#08]

Każdy ma swoje doświadczenie

"Dzielnice" różnie organizują sobie promocję.

Trudno dyskutować nad przypadkiem wieszania flag miejscowych bez flagi narodowej. To nieporozumienie. Mało tego, coraz częściej zdarzają się przypadki wieszania przy rozmaitych okazjach flag Unii i krajów członkowskich. Tu oczywiście nasza flaga narodowa powinna być najbadziej widoczna.

U nas nie zauważyłem (na razie) takich tendencji, stąd mój brak zainteresowania zmianą tradycji. Wieszamy flagi narodowe (tylko) nie tylko z okazji świąt, ale też z okazji szkolnych.

A braki flag narodowych i funduszy na nie to pewnie też dla niektórych jeszcze jakiś tam problem... ;-)

SławekL15-05-2002 13:23:01   [#09]

każdy ma swoje upodobania

Na mojej ulicy jedni właściciele domów wywieszali flagi 1 maja inni 3 maja i wsystko jasne.  A gdyby wisiały cały rok, to jak by się określili, zamanifestowali swoje.......:-)
Maelka15-05-2002 23:14:30   [#10]

Racja, Sławek!

Ci, którzy nie wywiesili w ogóle, też (dzięki tym, co wywiesili) mogli zamanifestować, to co chcieli ...
beera16-05-2002 10:25:25   [#11]

Czyli...

..wykazanie przez porównanie :-))

dzięki temu moge być szczupła lub tęga

mądra lub głupia

wysoka lub niska

Wszystko zależy od tego, do czego się porównam :-))

 

dzięki Maelka :-))

To w zasadzie świetny pomysł na dobre samopoczucie

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

Maelka17-05-2002 00:10:25   [#12]

Proszę uprzejmie, Asiu...

A niektórzy o tym nie wiedzą...

W teście gimnazjalnym moje dzieci miały powiedzieć, czy kolor czerwony:

a) jest , obojętny,

b) jest spokojny, ble, ble, ble ...

c) budzi zainteresowanie

d) oznacza żałobę.

Prawidłowa odpowiedz: C. 

No, ale czerwony na tle różów i koloru pomarańczowego byłby pewnie A, a dla mnie to w ogóle jest A, nawet na innym tle.

No, ale to nie ja jestem gimkiem :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]