Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dowóz niepełnosprawnego ucznia
strony: [ 1 ]
Karolina26-07-2004 19:18:42   [#01]

Może i było - ale potrzebuje.....

W USO mamy:

3a. Obowiązkiem gminy jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 71b, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ośrodka umożliwiającego realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7, a także dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami albo zwrot kosztów przejazdu ucznia i opiekuna środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice.

Zrozumiałe zatem, a niepełnosprawny uczeń szkoły ponadgimnazjalnej?Dla niego już nie ma dowozu? Prosze o pomoc.

beera26-07-2004 20:02:37   [#02]

wiesz

może chodzic o kwestie obowiązku szkolnego

Czyli:

2. Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia

w związku ze zrealizowaniem przez ucznia obowiązku szkolnego jst nie finansuje dowozow.

Tak samo dokladnie jest z uczniami sprawnymi. JST nie finansuje dojazdu do szkół ponadgimnazjalnych uczniow zdrowych
( rodzice płaca sami niemałe pieniadze- co mogloby, zresztą, byc niezlym przyczynkiem do dyskusji na temat świetnie wyrownaych szans :-(

gosienka26-07-2004 21:20:48   [#03]
Pisałam do MENiS w tej sprawie. Zwrot nalezy się do szkoły ponadgimnazjalnej . No ale mnie interesowała szkoła , która jest w ramach ośrodka / a to przepisy ujmują/. Jak jest jezeli szkoła jest samodzielna, to nie wiem Z dyskusji na Forum pamiętam, iz wypowiedzi w większości były " nie należy się" No ale to była chyba tylko nasza interpretacja zapisu USO
Karolina27-07-2004 13:43:54   [#04]

Ewidentnie widać nieścisłość, jeśli obowiązek jest do 18 roku zycia - do tego czasu powinien być zapewniony dojazd....

W jednym mieście matce zaproponowane aby wynajela taksówke i szukała sponsora.........

Kurcze, ......coś mi tu ponownie nie gra, były jakieś watki o tym? Jak drobne rzeczy mogą ludziom utrudnić życie - a urząd nie zdaje sobie z tego sprawy. Chłopak zdolny, bardzo zdolny, poruszający się na wózku, przyjęty do LO - co tak kobieta ma zrobic.....

Karolina27-07-2004 13:44:26   [#05]

Gosienka - a masz odpowiedź MENiS - uratowałabyś sytuacje.

;-)

agabu27-07-2004 13:49:48   [#06]

Karolino

Zajrzyj do wątku o konsultacji ramówki. Proszęęęęęę
gosienka27-07-2004 17:23:53   [#07]
Karolina mogę wysłać ci jutro pocztą bo mam to od nich na papierze. Prześlij mi na priv swój adres to jutro wrzucę ci w kopertę
Karolina27-07-2004 17:27:25   [#08]
ok, lecę ci wysyłać;-)
gosienka27-07-2004 23:16:46   [#09]
:))))))))
gosienka27-07-2004 23:23:04   [#10]
Karolina, wyślę jutro faksem
Karolina27-07-2004 23:51:37   [#11]
ok;-)))
Karolina28-07-2004 10:20:14   [#12]

Gosienko dziękuję za faks!!!!

Wydaje mi się jednoznacznie, że w przypadku ucznia niepełnosprawnego, który uczęśzcza do LO - organizacja dowozu i zwrot się nie należy.

Rozumiem, że dzieci i młodzież głeboko uposledzona niezaleźnie od wieku ma dowóz do ośrodka wychowawczego czy rewalidacyjno-wychowawczego zapewniony.

gosienka28-07-2004 16:54:20   [#13]
Rozumujesz jak zwykle zapewne prawidłowo :-))))) Pozdrawiam
karina20-04-2005 09:03:33   [#14]

Przeczytałam wasze wypowiedzi i nadal czegoś nie rozumiem. Karolino czy dobrze interpretuje zapis art 17 ust. 3a obowiązkiem gminy jest dowozenie

1. uczniów nepelnosprawnych do szkoly podstawowej, gimnazjum, lub ośrodka umożliwiającego relizację obowiazku szkolnego.Ok i z tym się zagadzam

2.uczniów niepełnosprawnych - z głębokim upośledzeniem umysłowym i ze sprzężonymi niepełnosprawnościami relizującymi obowiązek nauki 

Interpretujac pkt 2 czy mam rozumieć że obowiązkiem gminy jest zapewnienie dowozu tylko tym dwum grupom uczniów niepełnosprawnych ? Czy wszystkim innym niepełnosprawnym też ?

Bardzo porsze o podpowiedz

klemur05-01-2017 12:20:02   [#15]

proszę pomóżcie odpowiedzieć rodzicowi.

czy podczas ferii może gmina dowozić dzieci niepełnosprawne o ośrodka  szkolno - wychowawczego, do którego dowozi w czasie roku szkolnego.

rzewa06-01-2017 09:37:21   [#16]

tak

gmina może każdego ucznia dowieźć do szkoły czy ośrodka i to bez względu na to cz są ferie czy nie

ale nie każdego musi...

w tym wypadku nawet musi o ile w czasie ferii w ośrodku są organizowane zajęcia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]