Forum OSKKO - wątek

TEMAT: szklanka mleka w polskiej szkole
strony: [ 1 ][ 2 ]
Askaa24-07-2004 23:38:00   [#51]

Wróciłam własnie ze szkolenia dotyczącego tego "gorącego tematu"  i takie oto jest stanowisko UE

1. My jako szkoła nie musimy być wnioskodawcą o dopłatę z unii- z duzo papierków, dlatego zostawiamy to mleczarni, gdyz im zależy na dopłacie

Szkoła i tak będzie musiala prowadzić odpowiednia dokumentację na wypadek kontroli

2. Mleko nie może byc poddawane obróbce i dlatego w kartonikach 0,25l gdyz uczeń ma mieć namacalny dowód na to że kupił produkt za połowę wartości i jest pewny że wszelkie normy sanitarne zostały zachowane. Ponadto mleko nie może byc wykorzystane do przygotowywania posiłku i dlatego też te kartoniki.

3.  Jeżeli chodzi o serki, kefirki i masełko to niestety Polska nie otrzyma dopłat do tych produktów, jest bardzo wąska kategoria produktów objetych dopłatą dla Polski - mleko, kakao, jogurt naturalny

4. Dla przeciwników mleka istnieje 2 opcja, a mianowicie takie same dopłaty są do jogurtów naturalnych -niestety bez zadnych dodatków jak np.owoce.

5. wszystkie ważniejsze informacje regulują roz[porządzenia i dyrektywy UE i mozna znaleźć je  na stronach internetowych www.arr.gov.pl

www.europa.eu.int

Marek Pleśniar25-07-2004 00:15:43   [#52]

a konkretnie tu:-)

dzięki, sporo informacji:-)

Askaa25-07-2004 10:03:01   [#53]

Mozecie zorientować się w waszych lokalnych Agencjach Rynku Rolnego i zapytać o najbliższe szkolenia-  wiem że w tym tygodniu maja jeszcze być w Starydniu koło Sokołowa Podlaskiego. Może uda sie komuś wybrać.

AnJa25-07-2004 18:44:19   [#54]
Akurat - nie dość, ze na utratę niepodległości zaczyna to wygladać to jeszcze w wakacje mam sie szkolić!

Jogurt naturalny - z rana czemu nie, ale żeby zakładać, ze i dzieci tez....

A konkretnie, to coś takiegojak Askaa własnie i ja słyszałem.

A czytac to nie bedę - kaze Prezes od Ł...  się do akcji zapisać, to się zapiszę, nie każe to bedę i tak w domu białe trucizny żłopał
Askaa25-07-2004 20:40:32   [#55]

Jedno jest pewne że nikt tego nakazać nie może, jedynie proponować.

Najgorsze jest to i mnie osobiście to dziwi że nie może być jogurt owocowy, gdyż wiem że naturalnym na pewno nie zachęcimy dzieci dokonsumpcji.  

U nas w gminie co roku w okresie zimowym gmina na swój koszt wdraża akcję "szklanka mleka", dlatego dla nas jest bardzo dobre rozwiązanie, gdyż za te same fundusze można będzie wydłużyć tą akcję o dodatkowe miesiące. A dzieci nasze bardzo lubią pić mleko- może dlatego że jest to już tradycją w naszej szkole.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]