Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Drugoroczność? Uwaga na procedury !
strony: [ 1 ]
beera10-05-2002 11:24:01   [#01]

 Przeczytajcie ku przestrodze i uważajmy na procedury.

Oczywiście jest wiele pytań tu- czy dzieciak nie zdaje do następnej klasy z powodu niewiedzy, czy raczej z powodu spełnienia wymogów proceduralnych.

Wygląda na to, że niewiedza, niespełnianie obowiązków, brak umiejętności to za mało :-))

25 kwietnia 2002
NSA w sprawie Karola Ch.

Karol Ch. nie zdał do następnej klasy. Jego matka zaskarżyła decyzję rady pedagogicznej. NSA przyznał jej w środę rację.

Danuta Ch. zażądała od warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty, by uchylił zeszłoroczną uchwałę rady pedagogicznej szkoły średniej. Chodziło o odmowę przyznania promocji do następnej klasy jej syna Karola. Na świadectwie chłopak miał trzy jedynki. Jego matka przyznała, że nie interesowała się wynikami nauki syna, ale to nie zwolniło szkoły z obowiązku zawiadomienia jej o tym, że synowi grożą oceny niedostateczne. Kurator odmówił uchylenia uchwały. Stwierdził, że brak powiadomienia rodziców nie może spowodować, by uczneń z jedynkami zdał do następnej klasy. Poza tym zawiadomienie wysłano, a raczej próbowano przekazać je za pośrednictwem nauczycielki, która z kolei dała je Karolowi, by on wręczył je matce.

W środę NSA unieważnił decyzję kuratora oświaty. U podstaw orzeczenia legły jednak tzw. przyczyny procesowe. Zdaniem NSA kurator rozpatrywał sprawę w trybie administracyjnym, tymczasem uchwałę rady mógł uchylić jedynie w tzw. trybie nadzorczym.

Gazeta wyborcza 24.04

beera10-05-2002 11:25:35   [#02]

zastanawia mnie...

czyli tryb zastosowany przez szkołę był dobry. Wręczenie informacji uczniowi wystarczyłoby..

Ja zazwyczaj żądam podpisu rodzica pod informacją , a tu okazuje się, że wcale niepotrzebnie...

Lucyna10-05-2002 11:35:20   [#03]

wypowiedzenie warunków

Co mam zrobić? Pomocy.Mam dla nauczycielki tylko 10 godzin sztuki zgodnie z jej kwalifikacjami. Odbyłam z nią rozmowę na ten temat jeszcze w lutym, po słynnnej ramówce pani Refor.... Pani nauczycielka od pierwszego maja jest na L4 i przypuszczam, że będzie je miała do końca maja. Nie mam żadnej możliwości zatrudnienia jej w pełnym wymiarze.
Marek Pleśniar10-05-2002 19:58:37   [#04]

mimo zbieżności

województw - ten z 3 jedynkami  - to nie u mnie:-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]