Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kiedy mogę dać art 20
strony: [ 1 ]
PiotrekM01-04-2020 11:30:58   [#01]

Czy art 20 można zastosować w każdej sytuacji? Chciałbym dać art 20 nauczycielce z edukacji wczesnoszkolnej, która odchodzi z pracy -przejdzie na emeryturę. Na jej miejsce przesuwam Panią z "zerówki".  Pytanie czy mogę zastosować art 20, bo na zerówce pojawia mi się wakat?

izael01-04-2020 12:00:39   [#02]

 Nauczycielka nr 1 - emerytura w tle - nie ma dla niej miejsca pracy?

z opisu wygląda na to, że jest...

nie możesz  "przesunąć" kogoś z zerówki tworząc tam wakat, by dać komuś innemu art. 20

 

ale może coś pokręciłam:)

 

rzewa01-04-2020 13:09:54   [#03]

rozumiem, że dla "pani z zerówki" nie masz godzin

jeśli tak, to musisz kogoś zwolnić -> tym kimś może być n-lka ed. wczesnoszkolnej o ile ta "pani z zerówki" się zgodzi na zmianę pensum

i jak najbardziej w tym wypadku można dokonać takiego wyboru n-la do zwolnienia -> kryterium w tym wypadku będzie posiadanie prawa do emerytury

izael01-04-2020 14:30:33   [#04]

rzewo, ale ja czytam:

Na jej miejsce przesuwam Panią z "zerówki".  Pytanie czy mogę zastosować art 20, bo na zerówce pojawia mi się wakat?

to oznacza jednak, że dla pani z zerówki JEST miejsce w zerówce, skoro po przesunięciu jej na ed.wczesnoszk. pojawia się wakat

rzewa01-04-2020 14:48:27   [#05]

owszem, jeśli to tak czytać, to nie ma podstaw do zastosowania art 20

ale tylko piszący wie o co mu chodziło...

:-)

PiotrekM02-04-2020 18:29:22   [#06]

Dziękuję właśnie tak też to rozumiem. Sorki za pogmatwanie ale obie Panie macie rację- najpierw brakowało godzin dla Pani z zerówki ale rekrutacja nieoczekiwanie przyniosła 1 oddział zerówki extra. I teraz to mam mieszane uczucia - cieszę się ze zwiększenia oddziałów ale nie mogę dać art 20. (sześciomiesięcznej odprawy)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]