Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Organizacja pracy na odległość - pilne pytania
strony: [ 1 ]
Ama27-03-2020 17:33:41   [#01]

Wiem, że temat nadgodzin w okresie zawieszenia zajęć został wyczerpany w innym wątku, teraz jednak mamy sytuację nauczania na odległość i pojawiają się ogromne problemy z interpretacją prawa i organizacją tych zajęć. Bardzo Was proszę o pomoc:

1. jaka jest podstawa prawna zmniejszania w aktualnej sytuacji ilości godzin do realizacji w poszczególnych klasach (np. język polski z 4 tygodniowo do 2) 

2. Jaka jest podstawa prawna odebrania nauczycielom godzin ponadwymiarowych (tzn. mam tak skonstruować plan, by nauczyciele realizowali wyłącznie pensum - tu zmniejszyć, tam połączyć grupy, bo "przecież mają mniej pracy" i w dodatku "nie pracują bezpośrednio z uczniem"?

 

Jacek27-03-2020 20:01:55   [#02]

ja już napisałem tu

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=62655&ux=55&pst=83#pst83 

Ama27-03-2020 21:02:29   [#03]

Dziękuję, ale pytam o konkrety - podstawę prawną takiego ograniczenia i zmian.

małgocha27-03-2020 21:28:10   [#04]

Ale o co chodzi? My płacimy normalnie nadgodziny z wyjątkiem zajęć wyrównawczych które zostały zawieszone zarządzeniem dyrektora.Reszta zajęć jest prowadzona normalnie metodami i technikami kształcenia na odległość...


ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)

z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

§ 7. 1. Zajęcia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia nauczyciel realizuje w ramach obowiązującego go przed dniem wejścia w życie rozporządzenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami albo na ich rzecz, a w przypadku godzin zajęć realizowanych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych – w ramach godzin ponadwymiarowych, o których mowa w art. 35 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215).

2. Dyrektor jednostki systemu oświaty ustala zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia.

 

§ 11. Przepis § 7 ust. 1 stosuje się również do zajęć realizowanych przez nauczycieli w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Ama27-03-2020 21:45:46   [#05]

No a my musimy ograniczyć nauczycielom do pensum. Żadnych nadgodzin. I właśnie nie wiem na jakiej podstawie takie wytyczne. 

KahaM27-03-2020 23:40:58   [#06]

Wyślij do OP zapytanie w formie pisemnej o wskazanie podstawy prawnej i opinii prawnika urzędowego...

alis28-03-2020 00:05:51   [#07]

Ama, mam to samo :|

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]