Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pieczęć urzędowa
strony: [ 1 ][ 2 ]
Macia03-07-2004 18:25:57   [#01]
Na wzorze aktu nadania n-la kontraktowego na dole jest miejsce na pieczęć urzędową - te dużą okrągłą. Co zrobić gdy nie ma takiej w placówce a muszę n-lce wydac akt? Czy mogę dać akt bez takiej pieczęci tylko z prostokątną u góry?
beera03-07-2004 19:19:31   [#02]

raczej

powinnaś sobie zrobić pieczęć urzędową, Jolu :-)
Gaba03-07-2004 19:55:21   [#03]
Musisz sobie wyrobić - to trochę trwa, zwaracasz się do swojego organu, by ten wystąpił w Twoim imieniu o pieczęcie do mennicy - ja zmieniałam rok temu i kosztowało mnie to razem duża i mała na legitymacje 400zł. Zmieniałam, bo szkoła otrzymała patrona, a więc się smieniła nazwa szkoły.
AnJa03-07-2004 19:57:15   [#04]
No to trochę zabulę - od wrześni szkoły wchodzące w skłąd Zespołiu muszą mieć swoje pieczęcie.
A mam tego 4 sztuki.
Elżbieta Wysocka03-07-2004 21:53:12   [#05]
a czy nie można uzywać np. na świadectwach różnych typów szkół wchodzących w skład zespołu pieczęci jednej tzn. z nazwą zespołu?
AnJa03-07-2004 22:34:50   [#06]
Póki co tak.
Ale od 1 września nie.
Zdaje się, że w Rozporządzeniu o ramowych statutach to zmieniono.
Ewa z Rz04-07-2004 03:15:11   [#07]

nie zmieniono,

tylko uzmysłowiono sobie, że wdanie pieczęci urzędowych zespołom było niezgodne z prawem.

Pieczęć urzędową może mieć szkoła,  a zespół nie jest szkołą w rozumieniu UoSO, chociaż jest zakładem pracy dla zatrudnionych n-li i innych pracowników.

Nauczyciele pracują w zespole, dyrek kieruje zespołem i ma uprawnienia takie jak dyrek szkoły, ale uczniowie uczęszczają do poszczególnych szkół w zespole, a nie do zespołu.

Gaba04-07-2004 06:24:17   [#08]

ja też nie miałam...

... pieczęci zespołu, nawet by mi się nie chciało po to sięgać - z tym, że mój zespół liwidować się miał (i będzie się) 31 sierpnia 2004r. - i to było wiadome od początku.

 Miałam więc starą pieczęć podstawówki, gimnazjum bez nazwy oraz teraz nową pieczęć gimnazjum z patronem. Ale to rzeczywiście kosztuje - i jest z tym trochę zabiegów. Wniosek, dowody na powstanie nowego tworu lub - powód zmiany nazwy czyli uchwała gminna, że szkole nadano imię, a więc nie jest to już gimanzjum nr któryś tam, ale... - potem odbiory z dowodem, osobiście, no takie tam ciekawe rzeczy. W naszej gminie jest komórka, która się poieczęciami zajmuje i to dalej do mennicy państowej przesyła. Być może w gminach mniejszych działa sam dyrektor szkoły z powiadomieniem organu, ale chyba nie, bo najpierw napisałam sama do mennicy i mi odpisano, że nie mogę sama, a organ załozycielski wystepuje w imieniu i na wniosek dyrketora.

Elżbieta Wysocka04-07-2004 10:40:32   [#09]
czy wobec tego "uzmysłowienia" jakiś organ bedzie kontrolował jakich pieczęci używamy- jak sądzicie?
Rozumiem to wszystko z zespołem i szkołą, ale używanie innych pieczęci dla kilkunastu szkół to ogromny wydatek. Czy może już macie tyle pieczęci ile szkół?
orlik04-07-2004 10:53:05   [#10]
Okrągłą pieczęć zrobiłam na swoje indywidualne zamówienie w ciągu 2 dni w punkcie wyrabiania pieczątek. Oczywiście nie taką drewnianą z metalową końcówką jak robi mennica, ale zwykłą. Kosztowało mnie to ok. 70 zł.
Elusia04-07-2004 10:55:11   [#11]
??????????
Mada4504-07-2004 11:42:28   [#12]
Jestem ( min.na pieczątce) dyrektorem zespołu, takowe też mam pieczęcie urzędowe.   Szkolne: na podstawową oraz gimnazjum.Czy to oznacza, że czekają mnie zmiany?
Macia04-07-2004 12:04:44   [#13]

Pozostaje mi więc 2 wyjścia

wydać akt (bo przecież trzeba)bez okragłej pieczęci i czekac na tę z mennicy (ale czy wtedy akt jest ważny) albo wyrobić w punkcie na indywidualne zamówienie idac za przykładem orlika. Co lepsze?
Mada4504-07-2004 17:31:41   [#14]
ale gumowa nie jest pieczęcią urzędową, chyba, że się mylę.Za to świetnie "bije".
Gaba04-07-2004 18:06:46   [#15]

Okrągła metalowa z mennicy tez dobrze bije, jezli masz dobry tusz i odpowiednią poduszkę - swoją drogą, jestem zdziwiona, że pieczęć urządową okrągłą zrobiono ci w punkcie pieczątkarskim. Zdziwiona to chyba jednak za małe słowo. Weź szybciutko i zrób pieczęcie prawidłowe - a resztę usuń.

janzg05-07-2004 11:26:21   [#16]

z tego co wiem to u nas i organ ma gumową

ja mam taką i taką

szczególnie małe okrągłe - gumowe - do legitymacji i na zdjęcia są bdb.

Zola05-07-2004 21:57:14   [#17]
na jednej z uczelni wyższych widziałam okragłą gumową i na dodatek automatyczną , trochę się zdziwiłam ale widziałam wbity stempel do indeksu i niczym to się nie rózniło od naszych z mennicy
Macia26-08-2004 17:34:20   [#18]

Podnoszę watek

bo zwróciłam sie do organu w sprawie pieczęci a on mi kazał sobie wyrobic. Gdzie znajde wytyczne jak ma ta pieczęc wyglądać? Gaba pomóż bo masz doswiadczenie.
ibula26-08-2004 17:39:38   [#19]

ponowny kontakt

drogi orliku , nie wchodzi mi Twoj adres-podaj mi go ponownie.
Gaba26-08-2004 18:17:09   [#20]

aaa.... jak ci kazał to jesteś w domku, piszesz na mennicę i zamawiasz

Prosze o wyrobienie pieczęci urezędowej dużej, okrągłęj o treści ... i tu pełna nazwa szkoły z akztu założycielskiego, a jeżeli zostało nadanme imię później, to wraz z imieniem, do tego dołaczasz dokumenty takie jaki zalożenie szkoły oraz ew. nadanie imienia. A potem piszesz, że zapłacisz przelewem, prosisz o fakture, podjesz NIP i czekasz... dwa lata temu dwie pieczęcie kosztowały ponad 400zł.

 

U nas się tym zajmuje specjalna komórka, dlatego pisałam, zebyś się zwróciła do organu.

gosienka26-08-2004 18:23:37   [#21]
Gaba wydaje mi się , ze jednak to co pisałaś o zamawianiu pieczęci przez OP to tak być musi. My tez zamawialiśmy jako szkoła , Mennica nam zwrócila psmo piszac , że pieczeć może zamawiać tylko OP. No i u nas zawsze zamawia OP
Gaba26-08-2004 18:37:19   [#22]
Mnie się też wydawało, kiedys to robiło w imieniu kuratorium ZEO, potem, jak przekazano szkoły organ se zalozył komórkę...
Macia26-08-2004 20:28:25   [#23]

Dobrze napiszę

ale co jesli nie mam aktu załozycielskiego przedszkola gdzie go mogę znaleźć? No i jeszcze adres mennicy gaba podpowiedz
Gaba27-08-2004 02:26:44   [#24]
- mnie też mennica zwróciła z adnotacją, ze to organ robi, ale wniosek do mennicy via organ pisałam ja... (gdzie to jest, w Warszawie, ale dalibóg nie mama dresu...), może w książce, albo w informacji tel.
Macia27-08-2004 06:24:56   [#25]

A co z wzorem

gdzie znajde wytyczne jak taka pieczęc wygladac powinna?
Gaba27-08-2004 07:17:00   [#26]

wzory ma mennica, to są wzory państwowe, ty tylko określasz, co na pieczęci chcesz mieć, oprócz tego, co chcesz musisz mieć podkładkę na to, ze masz prawo do tego

ja pisałam dlaczego chcę zmiany, bo moja szkoła w marcu 2002 uchwała miasta otrzymała imię, a skoro ma imię, to nastąpiła zmiana nazwy...

- na świadectwo potrzebujesz dużą okrągłą o małą okrągłą z tym samym napisem na legitymacje.

stare podstawówkowe oraz z gimnazjum bez imienia Mickiewicza trzeba zdać.

 

aaa... i koniecznie dodajesz akt powierzenia funkcji! (że ci wolno wystepować o pieczęc urzędową)

Macia27-08-2004 07:24:24   [#27]

Dzięki gaba

muszę sie za to zabrać i to jak najszybciej
Macia27-08-2004 07:32:24   [#28]

Ale

gdybyś znalazła adres tej mennicy to podeslij na priva bo jakoś nie moge znaleźć
AnJa27-08-2004 07:35:16   [#29]

Chyba, że są dwie:-)

Mennica Państwowa S.A.
ul. Pereca 21, 00 - 958 Warszawa
tel. centrala (+4822) 656 40 00; fax (+4822) 620 52 2
Macia27-08-2004 07:40:25   [#30]

dziekuję

wszystkim za podpowiedzi a szczególnie gabie i AnJi
Gaba27-08-2004 07:47:24   [#31]

do wątku 09

- przeglądnęłam ten wątek, bo jakoś mi sie otworzył od początku i jeszcze jedna sprawa - w szkole musi (!!!) być ksiązka obowiązujących aktulanie wzorów pieczęci i pieczątek jaka, jakiej treści od kiedy obowiązuje, kto ma do nie prawo, od kiedy nie obowiazuje...

- moja sprytna referentka zwróciła mi uwagę na to.

 

To się kontroluje, to sie przekazuje potem nastepcy!

AnJa27-08-2004 07:53:11   [#32]
Wiemy, wiemy - prosze wizjonera:-)

Ja tam administrator - szklanej klatki i patio to nie wymyśle, ale z  książką wzorów pieczęci to na chwile sie nawet nie rozstaję;-)
Gaba27-08-2004 16:55:34   [#33]
a ja mam wizje... (na razie tylko) i poznałamksiążkę wzorów, bo takowej nie było, ot, Krakówek i tyle.
Macia28-08-2004 10:53:13   [#34]

Tak jak u gaby

takowej nie ma i na dodatek ja nie mam nawet wizji
IlDa28-08-2004 12:32:00   [#35]
muszę się przyznać, że jestem zaskoczona tą sprawą. W zeszłym roku powstał u mnie zespół szkół i op powiedział, że mam zamówić pieczątki - okrągłe do jednej ze szkół oraz jedną z nazwą zespołu. Nikt z op nie informował mnie o mennicy, kazano mi zamówić w punkcie wyrabiania pieczątek. Owszem musiałam przedstawić dokumenty. Pieczątki mam gumowe.
Marek Pleśniar28-08-2004 12:44:28   [#36]

Nasze forum  pisało o tym tu.

ponadto w kwestii pieczęci mam takie coś (uwaga na ważność przepisów):

Prawo do posługiwania się pieczęcią urzędową

Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 314, art. 11 ust. 3
Dekret z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz o pieczęciach państwowych.
 
Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 314, art. 7 pkt. 5
Dekret z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz o pieczęciach państwowych.
 

Tryb zamawiania pieczęci

Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 316, § 16
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych.
 
Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 316, § 17 pkt. 5
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych.
 
Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 316, § 18-20
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych.
 

Używanie pieczęci urzędowych przez szkołę

Dz. U. z 2000 r. Nr 6, poz. 73, § 9 ust. 3
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.
 
Dz. U. z 2000 r. Nr 6, poz. 73, § 9 ust. 4a
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.
 
Dz. U. z 2000 r. Nr 6, poz. 73, § 9 ust. 5
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.
 
Dz. U. z 2000 r. Nr 6, poz. 73, § 10 ust. 3
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.
 
Dz. U. z 2000 r. Nr 6, poz. 73, zał. 1
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 13, poz. 117, zał. 1
Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 24 stycznia 2001 r. w sprawie ramowego statutu publicznej szkoły i placówki artystycznej.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 13, poz. 117, zał. 2
Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 24 stycznia 2001 r. w sprawie ramowego statutu publicznej szkoły i placówki artystycznej.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 2
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 3
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 4
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 5
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 5a
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 5b
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, zał. 6
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
 
Dz. U. z 2003 r. Nr 132, poz. 1226, zał. 1
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 13 czerwca 2003 r. w sprawie ramowych statutów: publicznego centrum kształcenia ustawicznego. publicznego ośrodka dokształcania i doskonalenia zawodowego oraz publicznego centrum kształcenia praktycznego.
 
Dz. U. z 2003 r. Nr 132, poz. 1226, zał. 2
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 13 czerwca 2003 r. w sprawie ramowych statutów: publicznego centrum kształcenia ustawicznego. publicznego ośrodka dokształcania i doskonalenia zawodowego oraz publicznego centrum kształcenia praktycznego.
 
Dz. U. z 2003 r. Nr 132, poz. 1226, zał. 3
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 13 czerwca 2003 r. w sprawie ramowych statutów: publicznego centrum kształcenia ustawicznego. publicznego ośrodka dokształcania i doskonalenia zawodowego oraz publicznego centrum kształcenia praktycznego.
 
Dz. U. z 1993 r. Nr 95, poz. 434, zał. 4
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 września 1993 r. w sprawie rodzajów, organizacji i zasad działania publicznych placówek oświatowo-wychowawczych.
 


 

Wzór pieczęci

Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 314, art. 11 ust. 1
Dekret z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz o pieczęciach państwowych.
 
Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 316, § 11 ust. 1 pkt. 5
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych.
Macia28-08-2004 14:24:58   [#37]

czyżby

od 55r. nic w sprawie wzorów i trybu zamawiania  nie drgnęło?
Marek Pleśniar23-01-2006 15:16:20   [#38]
podnoszę
Marek Pleśniar23-01-2006 16:36:58   [#39]

i mam do Was pytanie?

Jakich pieczęci mogą szkoły bez uprawnień szkoły publicznej? Takie, któe wynajmują nauczycieli, moga kształcić np techników itp?

Pytanie w dużej mierze służy wyjaśnieniu - co z orzełkiem?

Marek Pleśniar23-01-2006 16:55:56   [#40]

już mam:-)

Dziennik ustaw z 2005 roku - Nr 235 poz. 2000

   
USTAWA

z dnia 31 stycznia 1980 r.

o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych

(tekst jednolity)

Wstęp (uchylony)

Art. 1. 1. Orzeł biały, biało-czerwone barwy i "Mazurek Dąbrowskiego" są symbolami Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.
3. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa, przewidzianą w odrębnych przepisach.

Art. 2. 1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.
2. Wzór godła Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 1.

Art. 2a. Wizerunku orła ustalonego dla godła używają:
  1)  organy władzy państwowej;
  2)  organy administracji rządowej;
  3)  gminy, związki międzygminne oraz ich organy;
  4)  powiaty, związki powiatów oraz ich organy;
  5)  samorządy województw oraz ich organy;
  6)  sądy, prokuratury i komornicy sądowi;
  7)  samorządowe kolegia odwoławcze;
  8)  regionalne izby obrachunkowe;
  9)  jednostki organizacyjne Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;
  10) jednostki organizacyjne Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej Kraju;
  11) jednostki organizacyjne Służby Więziennej;
12)  szkoły publiczne, szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, państwowe szkoły wyższe, niepaństwowe szkoły wyższe;
13)  inne podmioty, jeżeli przepisy szczególne uprawniają je do używania wizerunku orła.

Art. 3. 1. Godło Rzeczypospolitej Polskiej umieszcza się w szczególności w pomieszczeniach urzędowych i salach posiedzeń, salach wykładowych i lekcyjnych należących do:
  1)  organów państwowych;
  1a) organów gmin, powiatów, samorządów województw oraz związków jednostek samorządu terytorialnego;
  1b) klubów, kół i zespołów poselskich, senackich i parlamentarnych oraz biur poselskich, senatorskich i poselsko-senatorskich;
  2)  jednostek Sił Zbrojnych;
  3)  szkół i placówek oświatowo-wychowawczych;
  4)  przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych oraz innych oficjalnych przedstawicielstw i misji za granicą.
1a. Na budynkach siedzib podmiotów, o których mowa w art. 2a, umieszcza się urzędowe tablice z godłem Rzeczypospolitej Polskiej oraz urzędowe tablice z napisem nazwy tego podmiotu.
1b. Urzędowa tablica z godłem ma kształt owalny w układzie pionowym, obwódkę biało-czerwoną i tło szare, na którym znajduje się godło Rzeczypospolitej Polskiej. Urzędowa tablica z napisem jest prostokątna w układzie poziomym, ma tło czerwone, a litery napisu białe.
2. Godło Rzeczypospolitej Polskiej można umieszczać w innych miejscach niż wymienione w ust. 1, z uwzględnieniem art. 1 ust. 2.
3. Jednostki organizacyjne wymienione w ust. 1 pkt 4, w wypadkach przewidzianych w prawie i zwyczajach międzynarodowych, umieszczają godło Rzeczypospolitej Polskiej także na obiektach stanowiących ich siedziby urzędowe.
4. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wzory oraz wymiary urzędowych tablic z godłem Rzeczypospolitej Polskiej i napisem, a także sposób ich umieszczania na budynkach siedzib podmiotów, o których mowa w art. 2a, biorąc pod uwagę czytelność i estetykę tablic oraz funkcjonalność ich umieszczania.

Art. 4. 1. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.
2. Przy umieszczaniu barw Rzeczypospolitej Polskiej w układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.
3. Wzór barw Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 2.

Art. 5. 1. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Każdy ma prawo używać barw Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności w celu podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt lub innych wydarzeń, z uwzględnieniem art. 1 ust. 2.
3. (uchylony).

Art. 6. 1. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczony na maszcie.
2. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest także flaga określona w ust. 1, z umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Wzory flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej i flagi państwowej z godłem Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 3.

Art. 6a. Ustanawia się dzień 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 7. 1. Flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej podnosi się na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedziby urzędowe albo miejsce obrad:
  1)  Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej;
  2)  Senatu Rzeczypospolitej Polskiej;
  3)  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej;
  4)  Rady Ministrów oraz Prezesa Rady Ministrów;
  5)  organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego - w czasie ich sesji;
  6)  organów administracji rządowej i innych organów państwowych oraz państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów jednostek samorządu terytorialnego i samorządowych jednostek organizacyjnych - z okazji uroczystości oraz rocznic i świąt państwowych.
2. Flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej podnoszą również polskie statki żeglugi śródlądowej.
3. Flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej można umieszczać w innych miejscach niż wymienione w ust. 1 i 2, z uwzględnieniem art. 1 ust. 2.
Natka26-04-2011 20:48:43   [#41]

Mentorek,

masz pełną skrzynkę, więc podsyłam Ci ten wątek.

Pismo napisał sekretarz gminy, z tego co pamiętam, dołączył także uchwałę nadania imienia.

Ponadto do wszystkich instytucji (ZUS, US, itd ) musisz zgłosić nową nazwę szkoły - u mnie hurtem poszły wszystkie pisma. Strachu początkowo narobiła sekretarka, że nam zmienią także regon (wcześniej wyrobiłam wszystkie nowe pieczątki), ale nie ... 

Po nadaniu było jeszcze trochę pracy papierkowej ... ;-)

basias04-10-2013 11:04:46   [#42]

Było nadanie imienia.

Pieczęcie urzędowe są bez imienia i trzeba je zmienić.

Czy jedyną słuszną drogą jest zamówienie ich w mennicy?

W punkcie wyrobu pieczątek poinformowali mnie, że robią urzędowe dla szkół.

Różnica w cenie baaardzo duża.

Marek Pleśniar04-10-2013 11:38:59   [#43]

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych

ujednolicone z późniejszymi zmianami nakazuje Ci zamawiać pieczęć urzędową tylko w mennicy państwowej (par. 17.)

tu plik: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=845B64B820830F06B998E0D4728015C4?id=WDU19550470316&type=3

 

najfajniejszy jest paragraf 24 - jak zgubisz pieczęć, musisz powiadomić Milicję Obywatelską;-)


post został zmieniony: 04-10-2013 11:40:32
basias04-10-2013 11:52:31   [#44]

Bardzo dziękuję. Zamawiam w mennicy.

Dobrze, że pieczęcie są tylko nieaktualne...

Gdzie iść w przypadku zagubienia???


post został zmieniony: 04-10-2013 11:55:17
Marek Pleśniar04-10-2013 12:13:51   [#45]

piszą w rozporządzeniu co wkleiłem:-)

DYREK04-10-2013 12:23:24   [#46]

Jak złożyć zamówienie na pieczęć:

http://www.mennica.com.pl/media/aktualnosci/artykul/zobacz/jak-zamawiac-pieczecie.html

 

Szkoły informują OP o konieczności wymiany pieczęci, a te w ich imieniu przesyłają zamówienie do Mennicy Polskiej.

basias04-10-2013 16:46:02   [#47]

MP

Martwię się na zapas, bo pieczęcie mam.

Właśnie zapis w rozporządzeniu mnie niepokoi... Postaram się nie zgubić, bo będą kłopoty.

 

DYREK

Jestem wdzięczna. Bez szukania, na tacy...

 

Marek Pleśniar04-10-2013 21:20:48   [#48]

nie zapomnij o powiadomieniu tej milicji jakby co :-)

jawa04-10-2013 21:57:30   [#49]

Świetne, ha ha ha!

No i jak tu być praworządnym (oczywiście w przypadku zagubienia.......ogólnego ;-)

rzewa05-10-2013 08:09:27   [#50]

hm... nie mam teraz czasu szukać, ale w latach 90-tych zostało zapisane w którejś z ustaw wprowadzających nowe (chyba w tej przekształcającej MO w Policję), że jeśli w jakichkolwiek obowiązujących przepisach jest mowa o MO należy rozumieć przez to Policję

strony: [ 1 ][ 2 ]