Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zarządzenia, regulaminy i inne takie
strony: [ 1 ]
Afraniuk20-02-2020 13:51:30   [#01]

Szukałem na forum i znalazłem byłe dyskusje nie znajdując tam odpowiedzi -

1- czy koniecznie KAŻDY regulamin musi być wprowadzony zarządzeniem ? Mówię tu o tych nie wymagających uzgodnień ze zz

2- czy jeśli już zarządzenie to 1 zarządzenie na 1 regulamin - czy można zestaw regulaminów "upchnąć" w 1 ?

3 -czy rezygnując z zarządzenia nie wystarczy napisać na końcu - "regulamin obowiązuje od dnia... "

4 - ostatnie - prawnik powiedział ostatnio, że nie potrzeba zbierać podpisów "zapoznałem się" gdyż jest to obowiązek pracownika. Co o tym sądzicie?

feryjne pozdrowienia

afraniuk

ReniaB20-02-2020 15:30:53   [#02]

Dla mnie wygodniej zarządzeniem jeden na jeden , zwłaszcza w wypadku zmiany czy odwoływania

 niezależnie od prawnika niech podpisują; takich papierów nigdy dość i tak naprawdę to chronią nas

 o feriach już dawno zapomniałam

kaef20-02-2020 16:18:20   [#03]

Sam próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie, czy pracownicy muszą podpisywać się pod zarządzeniami. Zdaje się, że dotarłem do jakiegoś zapisu, że zapoznanie się jest owszem świętym obowiązkiem pracownika. Problem w tym, że z drugiej strony też jest taki święty obowiązek - pracodawca musi tego pracownika skutecznie poinformować.

alis20-02-2020 16:25:31   [#04]

U mnie też podpisują ;)


post został zmieniony: 20-02-2020 16:25:56
Jacek20-02-2020 19:54:22   [#05]

1. wprowadzamy zarządzeniem.

2. tu różnie można w zależności od podstawy prawnej wprowadzania danego regulaminu. Czasem wystarczy ustawa PO a czasem trzeba się powołać też na inne przepisy.

3. tu nie rezygnujemy i w zarządzeniu wpisujemy od kiedy dany regulamin obowiązuje.

4. moim zdaniem nie trzeba o ile np. w regulaminie pracy będzie jasno określone w jaki sposób pracodawca ogłasza wewnętrzne przepisy (np. na tablicy ogłoszeń w pokoju nauczycielskim) i pracownik (w tym i pracownicy samorządowi) ma obowiązek się zapoznać i stosować. Podpisywanie niczego nie rozwiązuje, bo podpis nie oznacza zapoznania się z zarządzeniem oraz załącznikiem w postaci regulaminu do niego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]