Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Powtórka?
strony: [ 1 ]
AnJa31-01-2020 19:14:56   [#01]

https://www.tvmaster.eu/wiadomosci/494,celowal-do-nauczyciela

 Równie jak samo zdarzenie jest jego interpretacja przez dyrektora szkoły.

A moze dziennikarza, który wybrał, co mu pasowało? Choć cięć w wypowiedzi nie słychać i widać.

A może to tylko fragment lekcji o inspiracjach filmowych a cała sprawa to wrzucenie tego do netu?


post został zmieniony: 31-01-2020 19:16:47
kaef01-02-2020 14:04:20   [#02]

Ciężko ocenić. Na pewno możliwe są dwa problemy: znieważenie i puszczenie w internet. Pierwszego mogło nie być, bo to wszystko jest jednak bardzo zależne od sytuacji. Niejednokrotnie żartowałem z uczniami z mojego niskiego wzrostu i gdyby ktoś niektóre gagi wrzucił do sieci, to pewnie też by była afera (przynajmniej lokalna). Jednak ani uczniowie mnie wtedy nie znieważali, ani ja nie czułem się znieważony.

Wrzucenie do internetu to już inna para kaloszy. Dowód namacalny, wina ewidentna. Zresztą w odróżnieniu od odegranej scenki w klasie, publikacja filmiku sama w sobie jest znieważeniem. Jak i kogo zatem ukarać:

a) ucznia z kapiszonem, który może znieważył a może nie,

b) ucznia, który opublikował wizerunek nauczyciela w internecie w sytuacji, która, przy braku znajomości okoliczności, ewidentnie narusza dobra osobiste nauczyciela?

Dante01-02-2020 15:11:41   [#03]

A skąd wiadomo, że to był straszak, a nie prawdziwy pistolet/rewolwer? Bo śledztwa nie było.

Gdyby 18-latek taką scenkę odegrał względem uzbrojonego funkcjonariusza służb mundurowych, to pewnie ten by się teraz tłumaczył z nieuzasadnionego ( 1/5 sekundy na ocenę sytuacji) użycia broni.

 


post został zmieniony: 01-02-2020 15:13:37

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]