Forum OSKKO - wątek

TEMAT: mlegitymacje
strony: [ 1 ]
azikaj29-10-2019 11:00:15   [#01]

Witam

Mam pytanie o mlegitymacje i nie tylko :-) Na początku wytłumaczę się skąd takie pytania, wróciłam po 20 miesiącach nieobecności w pracy ( l4 w ciąży, urlop macierzyński itd. ) na swoje stanowisk czyi sekretarz szkoły :-) Nie miałam możliwości śledzenia co się zmienia w oświacie no i pierwsze bum - mlegitymacje. Pani , która mnie zastępowała stwierdziła,że poczeka z tym do mojego powrotu i nie wie nic. Czy to już działa , czy trzeba wprowadzac uczniów, czy papierowa wersja jeszcze zostaje ?

Może będzie ktoś łaskawy w malym skrócie mnie oświecić o co w tym wszystkim chodzi i zda relację co jeszcze jest nowego :-)

Z góry serdecznie dziękuje !

Slaw29-10-2019 14:51:43   [#02]

Wersja papierowa nadal zostaje. Nie ma obowiązku wprowadzania mLegitymacji. Jednak warto się o to pokusić. Jest z tym trochę zachodu i w kilku słowach się tego nie da opowiedzieć. Mam to uruchomione. Pierwsze bez czego nie da się rozpocząć to posiadanie profilu zaufanego. Potem dyrekcja szkoły musi ją zgłosić pod linkiem https://ose.gov.pl/lista-szkol

Dalej infolinia pokieruje. Całość zajmuje trochę czasu jednak nie jest specjalnie trudne.

 

Daniel120830-10-2019 11:18:16   [#03]

No i jest problem jak uczeń zgubi telefon komórkowy .....

noe1930-10-2019 13:53:44   [#04]

Daniel1208 - jaki problem?

jak zgubi papierową to też jest problem

ktosik30-10-2019 14:37:31   [#05]

jak uczeń zgubi telefon ma obowiązek poinformować o tym szkołe i jednym kliknięciem można unieważnić mLegitymację.

robson30-10-2019 21:00:07   [#06]

Ucieczka od oklepanych papierków jest czymś bardzo normalnym i wskazanym

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]