Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Problem z dojazdem na basen
strony: [ 1 ]
Afraniuk28-10-2019 14:47:34   [#01]

Mam problem z dojazdem na basen - gmina płaci za basen, komunikacja miejska za darmo - rodzice wpadli na pomysł, że w zimie jadą autokarem (rodzice płacą) nieliczni stwierdzili, że nie będą jeździć autokarem skoro darmowa jest komunikacja miejska - i stąd cały problem. Poprosili nie o rozstrzygnięcie - najpierw stałem na stanowisku, że demokratyczna większość decyduje  - ale teraz mocno przemawia do mnie kwestia, że całość jest fundowana rzez miasto - więc kwestia chociażby finansów (u nas chodzi o ekologię).

Jakieś pomysły jak rozplątać ten węzeł gordyjski ???

KaPi28-10-2019 16:22:29   [#02]

A niech jeżdżą, jak chcą... mają opłacony basen, jak chcą płacić dodatkowo za autokar, to niech płacą, nikt nie zmusi tych, co chcą jechać komunikacją miejską do dodatkowych opłat...

zostawiłabym to rodzicom do rozwiązania

AnJa28-10-2019 16:55:39   [#03]

Niekoniecznie.

Jak rozumiem basen jest w ramach wf. Uczeń jest pod opieką szkoły. I to szkoła (gmina) organizuje dojazd.

KaPi28-10-2019 17:15:33   [#04]

chyba, że tak...

ja założyłam, że basen po lekcjach, gmina wykupiła godziny dla szkoły...

kaef29-10-2019 11:27:02   [#05]

Według mnie: Jeżeli basen jest w ramach dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego to zdaje się, że organ prowadzący zapewnia transport, no bo jak inaczej. Jeżeli w mieście jest darmowa komunikacja miejska, to transport uznaje się za zapewniony. Jeżeli wszyscy rodzice chcą puszczać dzieciaki autobusem, który opłacą, to niech se jeżdżą. Jeżeli część, to nie ma takiej możliwości z tej prostej przyczyny, że opiekun się nie rozdwoi i nie będzie jechał miejskim i wynajętym autobusem jednocześnie. Odpada więc kwestia podziału miejski-wynajęty, bo w czasie dojazdu dzieci muszą być pod opieką.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]