Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagrody dyrektora a OP
strony: [ 1 ]
olaszyma17-10-2019 10:10:55   [#01]

Nasz OP wstrzymał środki na nagrody dyrektora z okazji DEN.Tłumaczy to trudna sytuacją finansową gminy. Oprócz tego sugeruje że dyrektorzy nie dopełnili zawartego w regulaminie wynagradzania obowiązku złożenia wniosku o ww nagrody. Opracowany wniosek wygląda tak że dyrektor powinien sam do siebie napisać że ma przyznać nagrodę nauczycielowi Nowakowi.Jak im wyperswadować że dysponentem nagrody dyrektora jest dyrektor i trudno żeby wnioskował do samego siebie o jej przyznanie nauczycielowi. 

Rozumiem gdyby jakieś inne gremium wystąpiło z takim wnioskiem do dyrektora np. ZZty lub Rada Rodziców.

AnJa17-10-2019 10:26:21   [#02]

Nie wiem o jakim wniosku piszesz. Może chodzić o takie cos, co szkoły składają co miesiąc- czyli "zapotrzebowanie na kasę".

Areq17-10-2019 10:37:20   [#03]

OP ma obowiązek zaplanować w budżecie środki na nagody dla nauczycieli -

Art. 49. karta naucz.

Fundusz na nagrody dla nauczycieli

1.
Tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze:
1)
w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1 % planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół;
AnJa17-10-2019 10:57:59   [#04]

No i stworzył.

Ale nie było wniosków- to i nie ma wydatkowania.

A to nie są pieniadze przechodzące na kolejny rok (jak np. w socjalu)

Areq17-10-2019 11:07:05   [#05]

Tylko ja mogę dac nagrodę kiedy chcę! Nie musi to byc DEN.

AnJa17-10-2019 11:10:50   [#06]

Nie musi. 

O ile masz pieniądze w swoim planie. Ale, jak widać, są i OP gdzie zapis potraktowano dosłownie i fundusz nagrodowy jest w budżecie OP.

olaszyma17-10-2019 12:41:45   [#07]

Pieniądze były w planie ale najprawdopodobniej zostały przesunięte gdzieś indziej (na to, co było konieczne do zapłacenia - jakieś zobowiązania gminy) A wniosek który rzekomo mieli wypełnić dyrektorzy to nie jest comiesięczne zapotrzebowanie na kasę, tylko wniosek dyrektora do... dyrektora o nagrodę .... dyrektora. Wniosek o nagrodę wójta został odpowiednio wcześnie  złożony u wójta. A kwota jaką dysponuje dyrektor na nagrody jest mu znana, bo ma wgląd do tego, ile środków jest w budżecie na danym paragrafie. Tylko że nie pozwolono tych środków uruchomić.

noe1917-10-2019 12:47:41   [#08]

#olaszyma to złóż teraz ten wniosek, nagrody dyrektora można wręczyć w dowolnym momencie :)

koala17-10-2019 12:56:36   [#09]

No to jest nas więcej. Mój OP w osobie wójta powiedział że nie pozwala, bo nie ma pieniędzy na wypłaty :(

 

DYREK17-10-2019 15:42:32   [#10]

a związki zawodowe działają u Was?

robson18-10-2019 15:24:02   [#11]

Najważniejszy jest budżet i pensje. A macie coś takiego ujęte w regulaminie wynagrodzeń? 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]