Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie domowe
strony: [ 1 ]
KaPi14-10-2019 14:10:27   [#01]

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Sytuacja wygląda tak:

dziecko z naszej miejscowości, ale nie z naszego obwodu, bo my bezobwodowi zapisane jest do klasy pierwszej gdzieś w jakiejś szkole w zupełnie innej miejscowości, bo jak mama szukała szkoły gdzie jest realizowane nauczanie domowe, to jej tamta wyskoczyła, że najbliżej...

dzisiaj mama przyszła do mnie, że chciałaby, aby dziecko chodziło do nas na zajęcia pozalekcyjne plastyczne i muzyczne (uzdolniona artystycznie...)

na moją widzę obecną, nie ukrywam niewielką w tej kwestii, bo nie było takie przypadku do tej pory, nie mogę jej przyjąć na te zajęcia, bo nie jest moim uczniem... 

czy dobrze myślę?

mamie zależy na tych zajęciach, więc co teraz ma zrobić? 

i co ja mam zrobić... nie ukrywam, temat dla mnie całkowicie nowy...

KaPi14-10-2019 14:30:01   [#02]

dodam, że chodzi o ucznia klasy 1 sp

iw15-10-2019 01:12:51   [#03]

Skoro dziecko jest uczniem szkoły x, to zadaniem szkoły x jest umożliwienie mu korzystania z zajęć pozalekcyjnych. 

Mama zawsze może zmienić dziecku szkole. Będzie zapisane w Twojej i będzie korzystało jak inni uczniowie z zajęć plastycznych, muzycznych itp. 

KaPi15-10-2019 14:36:21   [#04]

ok, mama przepisuje dziecko do nas, więc problem się rozwiązał

ale mam inny: dziecko takie uzyskuje roczne oceny klasyfikacyjne na podstawie egzaminów - ok, kumam

a co z klasyfikacja półroczna takiego dziecka? 

w szkole dwa razy w roku mamy klasyfikację... czy to dziecko nie podlega tej klasyfikacji półrocznej?

rzewa15-10-2019 17:10:46   [#05]

nie podlega, bo NIE JEST uczniem

KaPi15-10-2019 19:21:40   [#06]

ok, ale po zdaniu egzaminów klasyfikacyjnych rocznych dostaje świadectwo jak każdy uczeń? (mam więcej wątpliwości niż konkretów...)

rzewa15-10-2019 22:14:08   [#07]

tak, ale na tym świadectwie nie ma wszystkich ocen

KaPi15-10-2019 23:06:47   [#08]

No to że nie ma oceny zachowania to wiem, teraz jest to dziecko w pierwszej klasie, więc ocena opisowa

Jest też dodatkowy język obcy, na który może chodzić z klasą, czy może uczyć się w domu i też zdawać egzamin, czy można zrezygnować z tego języka...???

Jakich jeszcze ocen nie ma na świadectwie?

ToRat16-10-2019 13:50:30   [#09]

I jeszcze nauczanie domowe trzeba zgłosić w SIO (waga chyba 0,6)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]