Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stanowisko wicedyrektora
strony: [ 1 ]
mychase09-10-2019 15:00:40   [#01]

czy można powierzyć  stanowisko wicedyrektora na czas zastępstwa za przebywająca na urlopie macierzyńskim , data zakończenia macierzyńskiego znana ale nie wiadomo co po macierzyńskim, czy jeżeli powołanie będzie do zakończenie macierzyńskiego a będzie decyzja o rodzicielskim  to trzeba będzie powtarzać procedurę powołania? 

DYREK09-10-2019 15:29:00   [#02]

zobacz:

wątek: nieobecny wicedyrektor

wątek: czy można powierzyć stanowisko wicedyrektora na zastępstwo?

mou29-10-2019 09:52:03   [#03]

Czy można powierzyć w drugim semestrze stanowisko wicedyrektora zawodowcowi: nauczycielowi akademickiemu, osobie zatrudnionej na rok z art. 15 Prawa Oświatowego (z KP za zgodą OP)?

W tym semestrze ta osoba uzupełni kwalifikacje - przygotowanie pedagogiczne, więc w świetle prawa stanie się nauczycielem, ale w tym roku zatrudniona jest w oparciu o KP.

 

 

 

rzewa30-10-2019 07:41:46   [#04]

jak uzupełni kwalifikacje, rozwiązać umowę obecną, zatrudnić jako n-la i powierzyć stanowisko wicka

z tym, że potrzebna jeszcze ocena pracy, zatem przed powierzeniem stanowiska a po zatrudnieniu w charakterze n-la bedzie trzeba jeszcze dokonać oceny pracy


post został zmieniony: 30-10-2019 07:43:49
mou30-10-2019 11:55:58   [#05]

Dzięki.

Rozumiem, że mogę też mu wtedy nadać tytuł nauczyciela kontraktowego?

Ocena z uczelni jest już nieaktualna - we wrześniu straciła ważność, więc rozumiem, że mogę dokonać oceny pracy po pół roku pracy? 

 

rzewa31-10-2019 09:57:10   [#06]

ocena z uczelni powinna mieć mniej jak 4 lata -> jeśli on ma starszą, to trzeba dokonać oceny pracy ale... nie trzeba czekać pół roku -> można to zrobić od razu (nawet tego samego dnia :-))

no i oczywiście tytuł n-la kontraktowego z mocy prawa z dniem zatrudnienia (a jeśli ma on tytuł doktora, to stopień n-la mianowanego)

mou31-10-2019 10:54:04   [#07]

Dzięki.

Tak, cztery lata we wrześniu już upłynęły.

Tak, nauczyciela kontraktowego otrzyma jak tylko w listopadzie dokończy przygotowanie pedagogiczne.

 

mychase09-01-2020 08:25:41   [#08]

Patrzyłam na wskazane wątki ale mam jeszcze pytanie wicedyrektor na urlopie macierzyńskim do 30 grudnia, na ten okres powołany nowy, od 31 grudnia do kwietnia urlop rodzicielski następne powołanie , teraz nie wiem co od kwietnia i jak liczyć urlop. Jeżeli poprzedni zechce wrócić ma zaległy urlop 33 dni, powiedzmy że wykorzysta to w czasie urlopu może zostać ten nowo powołany czy już nie ? i co w czasie wakacji z urlopami obu? bardzo proszę o pomoc w rozwikłaniu

rzewa09-01-2020 09:24:44   [#09]

wystarczyło powołać na czas nieobecności - i nie trzeba by pisać nowych powołań i powtarzania całej związanej z tym procedury

w czasie urlopu uzupełniającego oczywiście obowiązki może jak najbardziej pełnić ten zastępujący

zastępujący będzie miał urlop tak jak nauczyciel, jeśli nie będzie pełnił funkcji przez całe 10 m-cy - czyli w wakacje będzie miał urlop jak inni n-le

natomiast zastępowany wicek może zaległy urlop wykorzystać teraz a może też część jego wykorzystać w wakacje, ale niezależnie od tego czy teraz (zaraz po skończeniu urlopu macierzyńskiego/rodzicielskiego) czy w innym czasie będzie wykorzystywał zaległy lub bieżący urlop, zastępujący może w tym czasie wykonywać obowiązki wicka

mychase09-01-2020 11:36:26   [#10]

a co w czasie urlopu z dodatkiem funkcyjnym?

rzewa09-01-2020 19:40:55   [#11]

wchodzi w odpowiedniej proporcji do wynagrodzenia urlopowego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]