Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zajęcia w grupie do 5 uczniów
strony: [ 1 ]
mala108-10-2019 10:18:19   [#01]

Witam, czy do zajęć realizowanych w grupie do 5 uczniów (z orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego) zakładacie oddzielny dziennik? A w dzienniku lekcyjnym tych uczniów   "odhaczacie" na  lekcjach, w których nie uczestniczą z klasą?

Grzesiek08-10-2019 21:43:19   [#02]

Rozumiem, że chodzi o zajęcia rewalidacyjne - tak, dokumentuje się je w dzienniku zajęć innych, z uwagi m.in. na to, że dla każdego ucznia opracowuje się IPET, u nas dziennik zakładamy dla każdego ucznia.

Co to znaczy nie uczestniczą z klasą? Muszą realizować podstawę programową, nie mogą być "wybierani" z klasy podczas zajęć z ramówki na zajęcia rewalidacyjne. Jedynym wyjątkiem, który przychodzi mi na myśl to te zajęcia, z których są zwolnieni decyzją dyrektora i np. religia lub wdżr jeśli nie zadeklarowali/wycofali udział.

rzewa08-10-2019 22:25:55   [#03]

mogą być wybierani z klasy - jeśli ze specyfiki niepełnosprawności wynika, że muszą "odpocząć" od innych uczniów (ale tacy uczniowie z orzeczeniem powinni mieć rewalidację indywidualnie)

Roman Langhammer09-10-2019 09:33:47   [#04]

Myślę, że mala1 chodziło o zajęcia edukacyjne realizowane indywidualnie lub w grupie do 5-os, bo takie zajęcia (niezależnie od rewalidacji) się pojawiają w orzeczeniach.

Mam taką sytuację - uczeń ma 2 godziny rewalidacji indywidualnej, ale oprócz tego ma indywidualnie (lub w grupie do 5-osób) j. polski i matematykę. U mnie są na te zajęcia oddzielne dzienniki, a w dzienniku lekcyjnym całej klasy, na tych lekcjach uczeń ma zapis "Zajęcia indywidualne" (chodzi o frekwencję) - w dzienniku V można stworzyć kategorię w "typach wpisów frekwencji". Oceny ma w dzienniku całej klasy.

mala109-10-2019 21:20:33   [#05]

Rzeczywiście chodzi o zajęcia wynikające z orzeczenia. Roman, dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]