Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy może ???
strony: [ 1 ]
MMM07-10-2019 19:21:30   [#01]

Czy nauczyciel matematyki może być przewodniczącym w szkolnym zespole konkursowym z matematyki???
Dawniej wiem, że nie a dzisiaj???

alis07-10-2019 21:14:27   [#02]

Na pewno nie w zespole przeprowadzającym eliminacje, ponieważ Regulamin wyklucza nauczyciela danej specjalności z członkostwa w komisji (matematyk nie może być członkiem zespołu przeprowadzającego eliminacje z  konkursu matematycznego).

Jeśli chodzi o zespoły oceniające, zawsze powołuję nauczyciela przedmiotowca z danego konkursu, ja jestem wówczas przewodniczącą takiego zespołu. Nie wiem czy tak jest dobrze, może ktoś wypowie się jeszcze na ten temat.

Skimir07-10-2019 21:45:26   [#03]

To zależy od regulaminu konkursu.

W małopolskim jest tak, że komisję etapu szkolnego tworzy conajmniej dwóch nauczycieli, jeden „nieprzedmiotowiec” do nadzorowania, drugi „przedmiotowiec” do oceniania. Tam nawet nie ma bezpośrednio mowy o przewodniczącym tego zespołu (pośrednio jest ale...).


post został zmieniony: 07-10-2019 21:53:47
alis07-10-2019 21:58:23   [#04]

Skimir, na pewno zależy wszystko od Regulaminu, u mnie w komisji przeprowadzającej eliminacje, nie może być specjalista z dziedziny, której dotyczy konkurs.

Natomiast o specjalnościach nauczycieli wchodzących w skład komisji oceniających nie ma już mowy, więc logika nakazuje mi powołać  ,,przedmiotowca".

W protokole mamy wyszczególnione funkcje:  przewodniczący, sekretarz i członek ;)

Skimir07-10-2019 22:06:58   [#05]

Strasznie rozbuchana biurokracja - komisja przeprowadzająca, komisja oceniająca... No ale kto organizatorowi zabroni.

Tylko później kombinuj aby skład powołać.

kaef07-10-2019 22:30:45   [#06]

To i tak są pierdoły. Popracowaliby nad tym, by we wszystkich województwach był taki sam poziom konkursów. Potem wychodzą cuda przy analizowaniu osiągnięć województw na bazie zawyżonych przez laureatów wyników egzaminów zewnętrznych.

między województwami

olaszyma10-10-2019 12:41:20   [#07]

A jakie to województwo?

Nie wyobrażam sobie żeby pracę konkursową z matematyki poprawiał polonista, a z polskiego matematyk. I co to z twory "komisja nadzorująca", "komisja oceniająca" to może jeszcze komisja nadzorująca oceniającą i nadzorującą?

Znowu ktoś potraktował kogoś jak potencjalnego oszusta.

elkap10-10-2019 13:25:21   [#08]

W regulaminach w woj. wielkopolskim jest taki zapis:

Za organizację i przeprowadzenie stopnia szkolnego każdego z konkursów odpowiada dyrektor szkoły oraz powołana pisemnie przez niego Szkolna Komisja Konkursowa, w której skład wchodzą przewodniczący i co najmniej dwóch nauczycieli, w tym przynajmniej jeden o specjalności zgodnej z przedmiotem konkursu. W szczególnych przypadkach, jeżeli do konkursu przystępuje mniej niż 10 uczniów, dyrektor szkoły może powołać komisję 2-osobową, w tym przynajmniej jeden o specjalności zgodnej z przedmiotem konkursu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]