Forum OSKKO - wątek

TEMAT: innowacja pedagogiczna
strony: [ 1 ]
michba30-09-2019 12:34:29   [#01]

Czy teraz RP w formie uchwały przyjmuje do realizacji innowację?

an30-09-2019 12:57:02   [#02]

Tak. Nie trzeba zgłaszać do kuratorium

AnJa30-09-2019 13:03:32   [#03]

Przyjmuje w trybie przyjętym w szkole- nie ma uregulowań zewnętrznych

Jot30-09-2019 16:25:31   [#04]

Czy konieczne jest, aby w uregulowaniach wewnętrznych była mowa o uchwale rady pedagogicznej w tej sprawie?

AnJa30-09-2019 17:23:22   [#05]

Moim zdaniem nie.

Jot30-09-2019 17:55:41   [#06]

Dzięki AnJa. Moim też nie i czekam, czy  ktoś nas jeszcze poprze:-)

an01-10-2019 15:10:25   [#07]

Kiedyś mnie uczono, że każde postanowienie, każda opinia rady wyrażana jest w formie uchwały. Tak stosuję od lat. Nie wiem czy to dobrze czy nie - ale tak mam.

Jeśli chodzi o innowację to u mnie uchwała w sprawie opinii na temat wprowadzenia innowacji pedagogicznej 


AnJa01-10-2019 18:03:26   [#08]

Dyskusja bardziej chyba o tym, czy taka opinia przy innowacji konieczna.

Jeśłi tak- to zgoda, ze uchwałą.

Jot01-10-2019 18:17:29   [#09]

Dokładnie chodzi mi o to, czy ta opinia konieczna. Skoro termin wprowadzenia innowacji i czas trwania jest dowolny to jest to też  trudniejsze organizacyjnie. Trudno też wypowiedzieć się np poloniscie nt każdej innowacji z matematyki, czy odwrotnie  Nie każdy się na wszystkim musi zna, więc nad czym tu głosować? Nie wiem, . Może się mylę. 

an01-10-2019 19:49:59   [#10]

A jaką wiedzę na temat programu nauczania matematyki, chemii czy zawodu ma polonista, historyk...i odwrotnie.

A programy nauczania rada pedagogiczna opiniuje

AnJa01-10-2019 21:17:46   [#11]

I to jest argument.

Jot01-10-2019 21:51:47   [#12]

No też tak sobie tłumaczyłam, ale doszłam do wniosku, że w sprawie programów mamy obowiązek zapisany w prawie, a w sprawie innowacji niekoniecznie:-) Dyskusja zawsze mile widziana, każda opinia coś wnosi, więc dzięki za odzew

bosia07-10-2019 23:27:39   [#13]

Kiedyś w kompetencjach stanowiących rp było podjęcie uchwały w sprawie innowacji i eksperymentów (art. 41 ust. 1 pkt 3 u.s.o.)

obecnie do kompetencji stanowiących należy podejmowanie uchwal tylko w sprawie eksperymentów (art. 70 ust. 1 pkt 3 u.p.o.)

 

DYREK08-10-2019 13:13:35   [#14]

W świetle ustawy Prawo oświatowe, działalność innowacyjna jest integralnym elementem działalności szkoły. Nie określono wymagań formalnych warunkujących rozpoczęcie działalności innowacyjnej w szkole ani nie wskazano konieczności zgłaszania innowacji pedagogicznej kuratorowi oświaty i organowi prowadzącemu. Można przyjąć, że warunki i zasady realizacji innowacji określa szkoła (jakie innowacje będzie prowadziła i jak będzie je dokumentowała).

W art. 70 ust.2 mamy zapis "RP opiniuje szczególności". Zatem jeżeli jest taka wola RP, to może ona zaopiniować także inne sprawy (np. dotyczące innowacji) i wtedy podejmuje uchwałę w sprawie zaopiniowania .....

Jot08-10-2019 18:08:52   [#15]

Dzięki:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]