Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pensum jeszcze raz
strony: [ 1 ]
KaPi10-09-2019 13:46:50   [#01]

Wiem, że już to było, ale nie mogę namierzyć...

nauczyciel jest zatrudniony jako nauczycieli terapeuta - ma korekty, rewalidacje, logopedię - z pensum 22

poszedł na urlop zdrowotny od 1 września 2019

jego godziny korekty dostała polonistka (ma kwalifikacje), ma jeszcze swoje z arkusza korekty no i oczywiście godziny polskiego - uśredniam jej pensum czy ma z 18?

 

rzepek10-09-2019 14:39:27   [#02]

Ja podpisałabym z nią osobną umowę na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela. Też tak mam -nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego ma 2 umowy -swoją i drugą na zastępstwo za nieobecną nauczycielkę logopedii.

rzewa10-09-2019 20:38:38   [#03]

do #01: nie uśredniasz pensum, o ile nie będzie ona realizowała zajęć logopedycznych ani terapeutycznych - zajęcia ppp takie jak korekta oraz zajęcia rewalidacji realizuje ona ze swego pensum, tj 18 godz/tyg

do #02: zrobiłaś nieprawidłowo - nie ma podstaw do zawierania drugiego stosunku pracy; a jak jest zatrudniony n-l, któremu dałaś tę logopedię na zastępstwo?

KaPi10-09-2019 20:41:04   [#04]

dzięki :)

rzepek11-09-2019 13:55:23   [#05]

Tez jest zatrudniony tylko na  same godziny logopedii 4/22. Teraz na urlopie wychowawczym do 2020. Zastępujący go nauczyciel ma umowę na zastępstwo też na 4/22. To nie ja piszę umowy, tylko kadry. Była kontrola i jest OK. Nie można tych godzin wrzucić do normalnej umowy na czas nieokreślony. Mam nauczyciela z 3 umowami: jedną "unijną" na przedszkole, drugą na zastępstwo i trzecią na swoje godziny w szkole.

rzewa11-09-2019 21:15:16   [#06]

zamiast dodatkowej umowy na zastępstwo powinien być aneks (porozumienie zmieniające) do umowy stałej a w nim nowy wymiar czasu pracy oraz zapis, że zmiana obowiązuje w czasie nieobecności n-la XY

na "unijne" zajęcia też nie powinno być odrębnej umowy - te obowiązki n-l ma płatne w ramach podstawowej umowy - patrz art 35a KN

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]