Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odprawy w związku z likwidacją gimnazjum
strony: [ 1 ]
didu11-07-2019 20:14:31   [#01]

dla nauczycieli z art. 20 KN,

a co to takiego- odprawy z tytułu likwidacji stanowiska pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi (par. 3020)

czy to oznacza, że oprócz art 20 jest jeszcze jakaś odprawa?

proszę o wyjaśnienie

rzewa12-07-2019 09:02:30   [#02]

do gimnazjum art 20 KN nie ma zastosowania zgodnie z art 227 u.p.w.u.P.o.

nauczycielom wypłaca się odprawy zgodnie z art 226 u.p.w.u.P.o.

natomiast pozostałym pracownikom zgodnie z art 10 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2018 r. poz. 1969), o ile gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 zatrudniało co najmniej 20 pracowników ogółem (dyrektor, n-le i prac. AiO)

didu12-07-2019 10:31:19   [#03]

bardzo dziękuję rzewa :) 

u nas jest CUWO i dyrektorzy gimnazjów dostali takiego maila, stąd moje pytanie, bo się pogubiłam

I. Pracownikowi prowadzącemu obsługę płacową jednostki:
1. Wykaz osób uprawnionych do otrzymania Dodatkowego Wynagrodzenia Rocznego tzw. 13-stki za 2019 rok.
2. Informacji (w podziale na osoby) zawierającej niezbędne dane do ustalenia wysokości należnych wypłat jednorazowych tj.:
a) odpraw wypłacanych nauczycielom na podstawie art. 20 Karty Nauczyciela,
b) ekwiwalentów za niewykorzystany urlop wypoczynkowy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi,
c) nagród jubileuszowych dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi,
d) odpraw emerytalnych/rentowych dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi,
e) odpraw z tytułu likwidacji stanowiska pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi (par. 3020),
f) pozostałych odszkodowań i odpraw dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi  (par. 3020).

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]