Forum OSKKO - wątek

TEMAT: klasy łączone
strony: [ 1 ]
genia1721-05-2019 13:00:12   [#01]

mam pytanie dotyczące klas łączonych, ponieważ na przyszły rok w klasie I będzie 7 uczniów, w klasie II 11 uczniów a w klasie III 7 uczniów, organ prowadzący szkołę dał wytyczne do arkusza aby połączyć godziny w klasach I-III, nie mam pojęcia jak do tego się zabrać , edukacja muzyczna, plastyczna ,informatyka i w-f  mogą być połączone w klasach I-II i II-III ?

elkap21-05-2019 15:10:18   [#02]

Sprawdź w § 13 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r. poz. 502).

rzewa21-05-2019 15:47:24   [#03]

w klasach I-III mogą być połączone wszystkie zajęcia edukacji muzycznej, plastycznej i wf - na informatyce tylko połowa godzin w łączeniu ale tylko kl II z kl III i tak samo na pozostałych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych

§13 ust 2 rozporządzenia MEN z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. poz. 502)

w klasie I połowa pozostałych godzin może być połączona z oddziałem przedszkolnym dla dzieci 6-cioletnich - art 96 ust 5 u.P.o.

genia1723-05-2019 08:17:24   [#04]

dziękuję bardzo

Alina Kozińska02-06-2019 12:26:22   [#05]

A może to okazja do wejścia w pracę projektami? Zachęcam do zajrzenia na stronę https://malaszkola.pl/archiwum.

W wielu krajach nie dzieli się uczniów na roczniki, tylko różne roczniki uczą się w grupie różnowiekowej. Warto nauczyć się, jak to robić. Pewno łatwiej na szkoleniu, ale wierzę, że można trochę i czytając, oglądając itd.

dorotagm02-06-2019 15:31:42   [#06]

Och, moje marzenie Alino!

Uczestniczyłam w tym projekcie, choć nie od początku, cudowny, rzetelnie przygotowany. Dobre materiały szkoleniowe.

W szkoleniach uczestniczyło 4 nauczycieli ze szkoły i przenosiliśmy, zaszczepialiśmy na grunt szkolny wszelkie pomysły, projekty i OK.

Życie i Reforma rozwaliły mi to grono i moje osiągnięcia w tym zakresie. Chyba już tego nie odrobię.

Na razie prosiłam nauczycieli, by ZECHCIELI do mnie przyjeżdżać na te kilka godzin tygodniowo.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]