Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rewalidacja kwalifikacje
strony: [ 1 ]
KaPi21-05-2019 08:12:26   [#01]

ze względu na urlop zdrowotny nauczyciela specjalisty w przyszłym roku muszę obsadzić rewalidację...

uczeń z niedosłuchem, orzeczenie - mogłabym dać te dwie godziny rewalidacji poloniście, bo chłopiec ma zaległości z polskiego, tylko że ów polonista ma tylko (albo aż) skończoną terapię pedagogiczną... rozwiązanie na rok, ale myślę, że z korzyścią dla ucznia...

mogę takie rozwiązanie wprowadzić?

Roman Langhammer21-05-2019 11:27:49   [#02]

Ja bym tak zrobił.

W naszym KO do arkusza dołącza się wykaz orzeczeń, rodzaj niepełnosprawności, nauczyciela prowadzącego i kwalifikacje. Jeśli z rodzaju niepełnosprawności i kwalifikacja nauczyciela wynikają jakieś niejasności, ja piszę przy rodzaju niepełnosprawności zalecenia z orzeczenia. I bardziej patrzą na te zalecenia, czy nauczyciel je zrealizuje. Mam kilku uczniów, którzy mają zajęcia z nauczycielem z terapią i zawsze dostawałem pozytywną opinię. Trzeba wypisać dobre zalecenia. ;) I szczegółowo. :)

KaPi21-05-2019 11:29:24   [#03]

:)

Barla21-05-2019 11:43:46   [#04]

Rewalidacja dotyczy niepełnosprawności. Nauczyciel rewalidacji powinien mieć kwalifikacje odpowiednie do niepełnosprawności uczniów - np. surdopedagog.

 

KaPi21-05-2019 12:10:02   [#05]

ok, ale nie mam surdopedagoga i nie ma na niego szans, więc staram się wybrać opcje jak najbardziej korzystną dla ucznia...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]