Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzamin óśmoklasisty-porażka organizacyjna
strony: [ 1 ]
camelot15-04-2019 21:42:32   [#01]

Ten cały egzamin to pasmo porażek organizacyjnych:

po pierwsze przysłano bezpieczne koperty na których trzeba była skreślić symbole arkuszy bo były wydrukowane chyba EO (a na pewno nie dla szkoły podstawowej), na szczęście dosłano nową instrukcję opisywania kopert,

po drugie system Sioeo padł i nie można było zalogować się i wysłać Zbiorczego protokołu (przyjmowano protokoły papierowe z Procedur),

po trzecie mocno poranny system dystrybucji, kto to wymyślił?

po czwarte zawirowanie z podpisami w rubryczce przy każdym uczniu (jak tam zmieścić np. 4 podpisy?), i interpretacja mailowa każda OKE inny sposób.

Co by tu jeszcze spieprzyć pani minister Zalewska?

Ewav15-04-2019 22:12:03   [#02]

Nic się nie zmieniło. Jak wprowadzano protokół zbiorczy też się system dusił. Koperty trzeba było dostosowac. Itp.

Roman Langhammer16-04-2019 03:27:50   [#03]

A ja bym nie dramatyzował. Jak na polskie warunki, to i tak wyszło całkiem dobrze. :-)

1. Przekreślenie i poprawienie dużo czasu nie zajmowało. Lepsze to niż zniszczenie tysięcy plastikowych kopert i produkcja nowych. :) 

2. SIOEO padł, ale który system nie pada...? Ja się już przyzwyczaiłem. Protokół papierowy był przez lata, więc i w tym roku nie nowość.

3. Od 5 rano można w ciszy i spokoju popracować. :) Kolejny plus.

4. OKE Jaworzno było miłe - jeden podpis i jeszcze w klamrze. Można? Można! :)

Dlaczego pani minister? Za organizację egzaminu odpowiada CKE. Raczej tam powinien ktoś odpowiedzieć na zarzuty...

 

Dobrego dnia!

mika16-04-2019 05:09:58   [#04]

Roman to rzeczywiście nie dramat tylko brak jakości, na który pisząc takie posty się godzimy. Chyba że Twoja wiadomość to tekst przewrotny. 

Roman Langhammer16-04-2019 05:30:10   [#05]

@Mika... ja się na to nie godzę. Zawsze mnie wkurza (delikatnie mówiąc), że w naszym Cudownym i Pięknym Kraju są rzeczy, z którymi sobie nie możemy poradzić. Nie akceptuję tego, ale wiem, że mądrość Polaków powoduje, że dajemy sobie radę. Tak, jak mnie wkurzają proste błędy przy egzaminie, tak mnie i wkurzają inne, choćby przed kilkoma tygodniami system do rozliczenia podatków... wiadomo, że z tych systemów będzie korzystać dużooo osób... i nie wiem co w tym trudnego, aby postawić odpowiednią ilość serwerów i zrobić odpowiednie przepustowości łącz. Dlaczego My jako Naród nie potrafimy wyciągać lekcji z przeszłości? W ubiegły tygodniu jak rozmawiałem ze znajomymi, to mówiłem, że SIOEO padnie. Chyba nikt z użytkowników nie spodziewał się, że będzie działał...:) Ale sprawa kopert... był błąd (w sumie nie wiem po co kreślić, jak są kody kreskowe), ale jeżeli już, to było to najlepsze rozwiązanie zamiast zaśmiecać środowisko. :)

Dobrego dnia! :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]