Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultacja-zm. rozp. ws wymagań dla st. kierowniczych w szkole
strony: [ 1 ]
Jacek25-03-2019 20:30:03   [#01]

Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321387/katalog/12578112#12578112 

z uzasadnienia:

"...Od dnia 1 września 2018 r. ustawą z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. poz. 2203, z późn. zm.) wprowadzone zostały w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.) zmiany w zakresie awansu zawodowego oraz oceny pracy nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze w szkole polegające m.in. na wprowadzeniu obligatoryjności dokonywania oceny pracy nauczycieli, rozszerzeniu skali oceny pracy z trzystopniowej na czterostopniową i powiązaniu tej oceny z awansem zawodowym, a także zastąpieniu oceny dorobku zawodowego za okres stażu oceną pracy uwzględniającą m.in. dorobek zawodowy nauczyciela za okres stażu. W związku z tym, w wymienionym rozporządzeniu proponuje się zmiany o charakterze dostosowującym, polegające na wprowadzeniu wymagania, aby osoby zajmujące stanowisko dyrektora, wicedyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w przedszkolu, szkole i placówce oraz ich zespole posiadały co najmniej bardzo dobrą ocenę pracy, uzyskaną w okresie ostatnich pięciu lat pracy, a nie – jak dotychczas – pozytywną ocenę dorobku zawodowego uzyskaną w okresie ostatniego roku lub co najmniej dobrą ocenę pracy uzyskaną:

1)     w przypadku dyrektora w okresie ostatnich pięciu lat pracy,

2)     w przypadku wicedyrektora w okresie ostatnich czterech lat pracy, a

3)     w przypadku nauczyciela zajmującego inne stanowisko kierownicze w okresie ostatnich trzech lat pracy...."

Na uwagi czekamy do 24 kwietnia br.

rzewa25-03-2019 23:14:55   [#02]

ciekawe... w wielu miejscach brakuje kandydatów na stanowiska kierownicze w szkole a tu zaostrzanie wymagań kwalifikacyjnych... za chwilę szkoły bez dyrków będą...

AnJa26-03-2019 08:26:50   [#03]

Całości nie czytałem- ale ten akurat wymóg jest względnym zaostrzeniem. Dotychczas od dyrka też wymagano ocen najwyższej lub o stopień niższej.

Być może teraz będzie trudniej o ich uzyskanie.

MKJ26-03-2019 15:13:39   [#04]

Można i tak, choć ja bym powiedział, że dotychczas wymagano, żeby nie była negatywna. :-)

AnJa26-03-2019 21:52:14   [#05]

Co nie było trudno, bo z negatywną nie można zdaje się było być nauczycielem.

aza26-03-2019 23:54:38   [#06]

bardzo dobra - 

przy obecnych kryteriach oceny-

nie do osiągnięcia ....

 

zss27-03-2019 22:02:54   [#07]

Też tak myślę, właśnie wypełniam samooceną. I jak z kryteriami oceny pracy dyrektora nie mam większych problemów, to w przypadku oceny nauczyciela - mając 2 godziny dydaktyczne i 2 godziny opiekuńcze - kłopot mam ogromny.

gosiaes201-04-2019 21:09:48   [#08]

właśnie, o tym mówił wizytator - że jeśli ma się chociaż kilka godzin dydaktycznych, to jest to dodatkowy atut, bo dyrektorzy nie mający godzin, właściwie nie mają się czym wykazać, a tym samym zdobyć więcej punktów :/

 

#06

aza - a ja liczę na wyróżniającą :D :D :D

to taki żarcik na prima aprilis :)))

 


post został zmieniony: 01-04-2019 21:15:54
AnJa01-04-2019 23:31:55   [#09]

wizytator też to mówił dzisiaj? bo jesłi w innym terminie to musi być to nadzwyczajny jajcarz;-)

hania06-04-2019 10:15:21   [#10]

bardzo dobre - dwie w gminie wystawiło KO dyrektorom

info pewne - po konkursach jesteśmy:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]