Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Indywidualny program nauczania
strony: [ 1 ]
Dorota Tylek14-02-2019 17:42:34   [#01]

Dzień dobry. Szukam podpowiedzi.

Rodzice uczennicy kl. 1 szkoły podstawowej po spotkaniu w poradni psychologiczno - pedagogicznej, po I semestrze napisali do mnie jako dyrektora, podanie, w którym wnioskują o indywidualny program nauczania dla swojego dziecka. Nigdy sie nie spotkałam z takim programem tak wcześnie.

Napisałam pismo do PPP o opinię w tej kwestii.

Jak realizacja takiego programu powinna wyglądać? Jak można to zorganizować praktycznie, zwłaszcza że jest połowa lutego i będziemy tym się zajmować?

Czy ten program należy realizować podczas lekcji z klasą (edukacja wczesnoszkolna)? Czy dodaje się dodatkowe godziny? Czy można się starać w departamencie edukacji o dodatkową godzinę na ten cel?

Serdecznie pozdrawiam.

rzewa16-02-2019 00:26:50   [#02]

Wszystko jest w stosownym rozporządzeniu: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1569/D2017000156901.pdf

Ja bym się z tym tak nie spieszyła - czy na pewno są ważkie powody ku temu by rozpoczynać tak wcześnie? (zwróć uwagę na zapis §4 ust. 1 rozporządzenia)

zwłaszcza, że i n-l musi rzecz przemyśleć i przygotować program - najlepiej będzie gdy po nowemu uczeń zacznie pracę dopiero w nowym roku szkolnym

bosia18-02-2019 22:10:33   [#03]

Zamiast indywidualnego programu nauki można dziecko w klasie I lub drugiej promować do klasy następnej w trakcie roku szkolnego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]