Forum OSKKO - wątek

TEMAT: organizacje odprowadzania i odbierania dzieci
strony: [ 1 ]
olaszyma25-01-2019 13:06:42   [#01]

Pytanie o Wasze rozwiązania organizacyjne. Gdzie rodzice/opiekunowie oczekują na swoje dzieci z klas 1-3 ? Czy pod salą lekcyjną , czy może przy wejściu? U nas grupa rodziców  przesiaduje na klatce schodowej w pobliżu sali lekcyjnej na 2 .piętrze , przy okazji głośno rozmawiając a po zakończeniu zajęć wyręczając dzieci we wszystkim - od otwarcia szafki, poprzez ubieranie się aż po niesienie plecaka. Poza tym mam wątpliwości co do bezpieczeństwa - jeżeli pozwolimy osobom niebędącym pracownikami na swobodne przebywanie na korytarzu, to może się okazać że pomiędzy rodzicami i dziadkami pojawi się ktoś niepowołany, kto będzie sobie spacerował po szkole. Może jestem przewrażliwiona.. nie wiem.

olaszyma30-01-2019 13:00:25   [#02]

Podnoszę !

alis30-01-2019 13:40:51   [#03]

Mam ten sam problem, niestety:( Może ktoś podpowie ciekawe rozwiązanie, jednocześnie takie, żeby nie "urazić współczesnego rodzica".

Ewa123e03-03-2019 21:55:37   [#04]

Olaszyma sprawdź skrzynkę odbiorczą.

Ala03-03-2019 22:37:16   [#05]

w szatni :)

Nassssy04-03-2019 08:11:29   [#06]

Po pierwsze zapewnić miejsce na oczekiwanie. Godne kulturalnego człowieka. Nowoczesny rodzic jest zwykle zajętym człowiekiem. A kiedy dodatkowo czuje się intruzem - będzie się starał skrócić swój pobyt w szkole przyspieszając ubieranie się dziecka i wyręczając go. Jeśli to nie pomoże to warto porozmawiać. Może nawet z ogółem rodziców. O tym jak usamodzielniać dzieci. 

Grupa rodziców przesiaduje w szkole rozmawiając... - świetny partner do współpracy. W Islandii takich rodziców pozyskuje się do czytania dzieciom, pracy z uczniem z deficytami, opieki...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]