Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Środki z budżetu UE a art. 30a Karty Nauczyciela
strony: [ 1 ]
parkerpl15-01-2019 20:46:24   [#01]

W przedszkolu realizowany jest projekt z udziałem środków z budżetu UE, w ramach którego przez 6 miesięcy dofinansowana jest bieżąca działalność placówki. W praktyce oznacza to, że połowa wynagrodzenia jednego z nauczycieli, który prowadzi zajęcia w ramach podstawy programowej jest finansowana ze środków UE (pół etatu). Drugie pół etatu finansowane jest z budżetu jst. Rozumiem, że:
1. w analizie wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli nie uwzględnia się w tych wydatków finansowanych z UE,
2. przez pół roku wymiar etatu, który uwzględnia się w analizie, to 0,5 etatu a przez drugą połowę roku to 1 etat (nauczyciel nie przebywał na zwolnieniu ani jednego dnia)?

 

rzewa16-01-2019 14:16:35   [#02]

2 x tak

parkerpl16-01-2019 14:50:11   [#03]

2x tak myślałem :-) dziękuję za upewnienie mnie

parkerpl06-02-2019 13:18:34   [#04]

A jednak nie jest tak jak myślałem. Po wprowadzeniu do programu i wydruku wyszło, że przez cały czas nauczyciel ten ma wykazywany 1 etat.

AnJa06-02-2019 13:39:25   [#05]

Z programami to jest w zasadzie tak, ze im wychodzi to co się wprowadzi:-) Czyli jakie założenia.

Mam kłopot ze zrozumieniem co to za program unijny , który finansuje realizację podstawy - bo one są zazwyczaj obok podstawy.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]