Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Studniówka w dniu żałoby narodowej...
strony: [ 1 ]
katarzs15-01-2019 11:55:56   [#01]

Mamy na sobotę 19 I 2019 zaplanowaną studniówkę. Wiadomo, planuje się z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Będzie mniej niż 300 osób. Czy powinnam odwołać/przełożyć studniówkę? Czy jakieś przepisy nakazują odwołanie?

Ama15-01-2019 16:54:00   [#02]

Jesteśmy w tej samej sytuacji. Przepisów nie ma. Decyzja należy (tak  mi się wydaje) w 100% do rodziców. Nasi już podjęli działania na wypadek żałoby narodowej - zamierzają ją uszanować, ale póki co czekamy. 

DYREK15-01-2019 18:03:13   [#03]

http://www.tvregionalna24.pl/aktualnosci/24271,z-powodu-zaloby-zostana-odwolane-studniowki-pytaja 

 

bogna15-01-2019 20:51:34   [#04]

fragment z linku zamieszczonego przez Dyrka:

„Dlaczego liceum odwołało studniówkę z powodu wydarzeń w Gdańsku? - pyta jeden z rodziców.

Ja rozumiem, że zginął człowiek, osoba publiczna, ale mimo to uważam, że to nie jest powód, żeby dzieci, które się przygotowywały, które czekały na to, cierpiały przez decyzję szkoły. My, jako rodzice się zastanawiamy co dalej. Przecież wszystko jest ustalone, jest opłacony catering, uczniowie mają poumawiane wizyty u kosmetyczek i fryzjerów, na które też trzeba czekać. Nikt nie odpowiedział nam kiedy odbędzie się bal. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne. Naraża tylko nas wszystkich na dodatkowy, niepotrzebny stres.”

------

umówiona wizyta u kosmetyczki ważniejsza od śmierci TAKIEGO Człowieka...

dodatkowy, niepotrzebny stres ???

 

brakuje mi słów, jaka przyszłość nas czeka

:(


post został zmieniony: 15-01-2019 20:52:19
Ama15-01-2019 22:17:15   [#05]

A ja - pomijając emocje - poniekąd rozumiem ten post. Codziennie umierają/giną ludzie - ważni ludzie, wielcy ludzie. Nie dla wszystkich Pan ŚP. Adamowicz był postacią ważna...ba - znaną. Ludzie na drugim końcu Polski maja swoich prezydentów i swoje podwórka, a z postu wynika, ze 1) to szkoła odwołała studniówkę, 2) Nikt nie powiedział, czy i kiedy bal - ten najważniejszy, długo wyczekiwany bal setek młodych ludzi się odbędzie. To raczej o tą niepewność chodzi a nie o kosmetyczkę.

Jest to stres, sytuacja przykra i na prawdę można zrozumieć żal i frustrację, która się w pierwszych emocjach pojawia. 

Nasza studniówka będzie przełożona na jakiś dzień w tygodniu - który - ta decyzja zapadnie jutro. Nie było problemów, nacisków - decyzja była oczywista i "oddolna" - ale - przyznacie - studniówka "miedzy lekcjami" i często bez partnerów, którzy pracują/studiują/przyjeżdżają z zagranicy, bez tej całej oprawy  - nie jest tym na co latami czekali - zapewne stąd ta gorycz, a nie z nieposzanowania pamięci zmarłego.

Marek Pleśniar15-01-2019 22:34:13   [#06]

skoro nawet u nas wątpliwości..

żałoba narodowa to nie latte - skoro ją prezydent ogłasza to żartów nie ma

jedyny, moim zdaniem, sposób zachowania terminu, to zmiana charakteru imprezy - na mocno oficjalną i bez zabawy

albo zmienić termin

 

i tu się kłania w ogóle podejście do tych studniówek - odkąd stały się to imprezy w knajpach, stały się też narażone na takie kłopoty, z rezerwacjami, zaliczkami itd

impreza w szkole byłaby niepodatna na takie perturbacje

izael16-01-2019 08:09:01   [#07]

i tak mi przychodzi na myśl, że istnieją takie słowa jak szacunek, przyzwoitość

i że chyba nie (wszyscy) wiemy już, co one znaczą

albo nie chcemy wiedzieć, bo tak jest wygodniej, łatwiej

:( 


post został zmieniony: 16-01-2019 08:09:34
AnJa16-01-2019 08:24:10   [#08]

Nie wiem co w takiej sytuacji bym komitetowi studniówkowemu sugerował - bo nawet w przypadku studniówki w szkole to logistycznie łatwe nie jest.

Jedno nie ulega mojej wątpliwości- szkoła staje się instytucją coraz bardziej stresującą. Rodziców. Bogu chwała, że nie przenosi się to na dzieci.

izael16-01-2019 08:48:35   [#09]

nie jest łatwe

i nie oceniam

jest mi tylko smutno, źle, że my często my dorośli nie jesteśmy przykładem, że czasem trzeba podjąć decyzje trudne, że to może kosztować i że to jest coś warte

KaPi16-01-2019 08:55:26   [#10]

poradźcie...

w sobotę mam zaplanowaną imprezę charytatywną w szkole, żadnych tańców nie będzie, ale fakt, głośna muzyka na pewno...

przełożyć?

izael16-01-2019 09:05:05   [#11]

KaPi, zupełnie na gorąco odpowiadam, jeśli się da, to przełożyć

bo to jest też komunikat bardzo ważny dla społeczności

KaPi16-01-2019 09:12:13   [#12]

już zrobione...

ReniaB16-01-2019 10:21:47   [#13]

Badanie psychologiczne dowodzą, że sukces życiowy osiągają dzieci , które potrafią odroczyć nagrodę, przyjemność (od testu PIANKI  ang. marshmallow test z lat 60); a w życiu Rodzicom  tak trudno zrezygnować z przyjemności dziecka; kiedyś wzorem Rodzica był ten co dzieciom potrafił dać , a teraz brakuje Rodziców, którzy dzieciom potrafią odmówić - to tak na marginesie

MKJ16-01-2019 10:52:17   [#14]

U mnie studniówkę organizują: komitet studniówkowy, w skład którego wchodzą rodzice maturzystów, oraz jeden z warszawskich hoteli. Koszt uczestnictwa w balu to ok. 300 zł. Ja otrzymałem zaproszenie i zamierzałem uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W związku z powyższym mam dwie uwagi:

1) proszę wszelkie instytucje, typu kuratorzy, wojewodowie, organy prowadzące o apelowanie do organizatorów imprez (ja również mogę tylko apelować lub co najwyżej nie pójść), a nie do zaproszonych gości;

2) proszę ww. instytucje o informację, kto i z jakich środków będzie refundował rodzicom i uczniom zwrot (dla niektórych na pewno niemałych) kosztów, w przypadku, gdy opłacona już impreza zostanie odwołana, a nie będzie możliwości przełożenia jej na inny termin i hotel nie zwróci pieniędzy.

Ja oczywiście rozumiem, że czasem trzeba podjąć trudne decyzje i mogą być one kosztowne, ale niech takie decyzje podejmują Ci, którzy te koszty ponoszą.

I naprawdę nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku i przyzwoitości...

Marek Pleśniar16-01-2019 12:57:22   [#15]

nb. w umowach, które zawieramy w związku z koncertami, liniami lotniczymi, itp są klauzule zwalniające z odpowiedzialności w wypadku takich niezależnych zdarzeń

mamy kolejną nauczkę - aby takie klauzule stosować także w takich sytuacjach

Zak16-01-2019 14:36:10   [#16]

Studniówki od 19.00. Zasłyszane z tv - będzie już po żałobie.

AnJa16-01-2019 14:47:41   [#17]

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1261,zaloba-narodowa-po-smierci-prezydenta-gdanska-.html

Tak- od piątku 17 do soboty 19.

 

Leszek18-01-2019 08:27:10   [#18]

"Flagę państwową należy opuścić do połowy masztu, w urzędach zachować powagę, na studniówce także, ale może się odbyć. To dość zgodne rozumienie zasad żałoby narodowej, prawnie jednak bardzo ogólnie uregulowanej"

https://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/301179936-Zaloba-narodowa-z-czym-sie-wiaze.html

pozdrawiam

Marek Pleśniar20-01-2019 22:10:56   [#19]

pragmatycznie - ta 19

----

"Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza obowiązuje od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00."

smutne, ale nie oceniam - sam grałem i śpiewałem na stypie Przyjaciółki

trzeba żyć - jest nas 7 miliardów bakterii na tym jabłku

DYREK14-02-2019 14:33:43   [#20]

Żałoba narodowa po zmarłym premierze Janie Olszewskim rozpocznie się w nocy z czwartku (14.02) na piątek (15.02) i potrwa do soboty (16.02) do godz. 19.00.

joszka14-02-2019 15:37:11   [#21]

Po tragedii w Katowicach Hotel Gołębiewski w Mikołajkach przełożył imprezę studniówkową na 300 osób bez słowa sprzeciwu na inny termin.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]