Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jaki kod arkusza
strony: [ 1 ]
jmz14-12-2018 11:05:33   [#01]

Dzień dobry? Jaki kod ma arkusz egzaminu ósmoklasisty z zespołem aspergera?

elrym14-12-2018 11:24:23   [#02]

OPO-200-…
OMA-200-…
OJ**-200-…
Times New Roman
12 pkt

uczeń z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera

 

wszystko masz w Informatorze

elrym14-12-2018 11:24:36   [#03]

poszło 2 razy ;-))


post został zmieniony: 14-12-2018 11:26:30
genia1714-12-2018 12:04:15   [#04]

Na stronie SIOEO  w panelu trzeba wybrać "zdający " a następnie "przypisanie do sal" i tam jest typ arkusza.

elrym16-12-2018 16:39:03   [#05]

chyba się zakręciłam!!

czy dyslektycy na egzaminie, mając dostosowanie- wydłużony czas- podczas egzaminu z języka nowożytnego mają nagranie z wydłużonymi przerwami? 

elrym16-12-2018 17:22:59   [#06]

już się odkręciłam :-))) 

dorotagm16-12-2018 17:38:47   [#07]

Zakręciłaś się, ale ja też się zakręciłam w październiku i już się odkręcaiłam. Dyslektycy mają normalne nagranie i wydłużony czas całości egzaminu.

Wydłużone przerwy mają:

V. Uczniowie z afazją (na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego) 

3. Korzystanie z pomocy nauczyciela wspomagającego w pisaniu i/lub czytaniu. W przypadku zdających z afazją nauczyciel wspomagający może udzielać dodatkowych wyjaśnień dotyczących poleceń do zadań oraz instrukcji dla zdającego (nie samych zadań, w tym tekstów). Arkusz dla nauczyciela wspomagającego musi być zamówiony w porozumieniu z dyrektorem właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej do 30 listopada 2018 r. W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego przyznanie tego dostosowania oznacza obligatoryjne przyznanie płyty CD z dostosowanym nagraniem wraz z przedłużeniem czasu trwania egzaminu (patrz pkt V.5.). 5. Płyta CD do arkuszy z języka obcego nowożytnego z wydłużonymi przerwami na zapoznanie się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie ze słuchu i ich wykonanie, zamówiona w porozumieniu z właściwą okręgową komisją egzaminacyjną do 30 listopada 2018 r.

VI. Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego)

1. Arkusz dostosowany do dysfunkcji, który uwzględnia przedłużenie czasu. Czas pracy zapisany na stronie tytułowej arkusza jest obowiązujący (nie wymaga przedłużenia) – por. Tabela 2. i 3. Do arkuszy z języków obcych nowożytnych dołączona jest płyta CD z nagraniem dostosowanym do potrzeb tej grupy uczniów (odpowiednio wydłużone przerwy na zapoznanie się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie ze słuchu i ich wykonanie).

VII. Uczniowie z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera (na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego)

itd. https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20180820%20E8%20EG%20Komunikat%20o%20dostosowaniach.pdf

Tymczasem:

X. Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, w tym: dysleksją, dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią (na podstawie opinii poradni psychologiczno- -pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej)

2. Przedłużenie czasu, o którym mowa w pkt 17. Komunikatu.

4. Korzystanie z pomocy nauczyciela wspomagającego, który zapisuje odpowiedzi zdającego do zadań otwartych (możliwe tylko wtedy, gdy głębokość zaburzenia grafii uniemożliwia odczytanie pracy egzaminacyjnej i gdy uczeń (słuchacz) w toku edukacji został wdrożony do takiej współpracy z nauczycielem). Arkusz dla nauczyciela wspomagającego musi być zamówiony w porozumieniu z dyrektorem właściwej komisji egzaminacyjnej do 30 listopada 2018 r. W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego przyznanie tego dostosowania oznacza obligatoryjne przyznanie płyty CD z dostosowanym nagraniem (wydłużone przerwy na zapoznanie się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie ze słuchu i ich wykonanie). Korzystanie z płyty z dostosowanym nagraniem wymaga przyznania dostosowania określonego w pkt X.2. w maksymalnym wymiarze, tj. przedłużenia czasu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty o 45 minut,

 

czyli "normalni dyslektycy" - tylko wydłużenie czasu bez specjalnej płyty.

https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20180820%20E8%20EG%20Komunikat%20o%20dostosowaniach.pdf

elrym16-12-2018 19:25:19   [#08]

dorotagm :-)))

dobrze że to zacytowałaś, pewnie nie raz się jeszcze nie jeden z nas zakręci? ;-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]