Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uzgodnienia do ZFŚS
strony: [ 1 ]
KaPi07-12-2018 21:26:11   [#01]

Jeżeli nie działają na terenie szkoły żadne związki to czy wszelakie uzgodnienia, zamiast związków, mogą czy muszą być prowadzone z pracownikiem wskazanym przez ogół pracowników?

KaPi07-12-2018 22:09:22   [#02]

i jeszcze jedno pytanie: świadczenia urlopowe (te za 14 dni urlopu wypoczynkowego), nie dla nauczycieli - od czego zależy ich wysokość?

potrzebne są progi? procenty? kwotowo?

 

elrym08-12-2018 05:39:16   [#03]

1. Uzgodnienia ze wskazanym przez radę ped.

2. Dlaczego te za 14 dni są tylko dla pracowników niepedag.? Jeżeli masz na myśli tzw. wczasy pod gruszą, to dotyczą wszytkich pracowników, którzy zlożą wniosek.

Przyznanie każdego świadczenia jest uwarunkowane sytuacją materialną, ustalasz progi, biorąc pod uwagę dochód i przyznajesz tak inne świadczenie. 

Nie roznicujesz czy jest to pracownik obsługi, nauczyciel, czy emeryt.

KaPi08-12-2018 10:36:42   [#04]

źle napisałam, chodziło mi o te świadczenie nie z KN, poszłam skrótem...

czy jest to obowiązkowe świadczenie? oczywiście na wniosek...

DYREK08-12-2018 16:09:10   [#05]
  1. dyrektor uzgadnia regulamin zfśs z wybranym przez załogę pracownikiem (RP nie ma takich uprawnień, wyboru dokonują wszyscy pracownicy zatrudnieni w szkole)
  2. dyrektor zgodnie z regulaminem administruje zfśs 
  3. zapis z ustawy o zfśs dotyczący świadczenia urlopowego i powiązania go z urlopem wypoczynkowym nie dotyczy szkół i placówek  prowadzących gospodarkę finansową na podstawie przepisów o finansach publicznych (OP -> samorząd albo rząd) -> mają one obowiązek tworzenia zfśs i określenie jego wydatkowania na podstawie regulaminu uzgodnionego ze zz (jak nie ma zz to z wybranym przez załogę pracownikiem)
  4. przyznanie oraz wysokość świadczenia z zfśs uzależniona jest wyłącznie od spełniania przez osoby uprawnione kryteriów o charakterze socjalnym, tzn. od ich sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej
  5. świadczenia z zfśs przyznawane są na wniosek osoby uprawnionej (np. emeryta, pracownika itp.)

Ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. 2018 poz. 1316)

KaPi08-12-2018 19:02:54   [#06]

ok, dziękuję, już ogarniam :)

KaPi09-12-2018 13:41:28   [#07]

to tylko jeszcze jedno pytanko: czy w swoich regulaminach, w osobach uprawnionych ma cie współmałżonków czy tylko dzieci?

MKJ09-12-2018 13:58:03   [#08]

Nie mamy, bo nie musimy - współmałżonkowie i dzieci pracowników mają prawo korzystać z ZFŚS na podstawie art. 2 pkt 5 UoZFŚS.

KaPi10-12-2018 17:16:35   [#09]

wybaczcie, ale muszę trochę podrążyć w tym funduszu...

w szkole była powołana komisja socjalna, w regulaminie jest tylko zapis, że "decyzję o przyznaniu świadczenia podejmuje dyrektor w uzgodnieniu z działającą w szkole komisja socjalną"

tyle o komisji w regulaminie...

no i teraz ta komisja trochę się "wybrakowała", bo dwoje pracowników poszło na emeryturę...

no i co teraz?

czy mogę jako dyrektor rozwiązać tę obecną i powołać nową, o mniejszym składzie, zamiast 5 osób to 3?

w aktualnym regulaminie nic nie ma na ten temat...

chcę też od 1 stycznia wprowadzić zmiany w regulaminie, chociażby o tej komisji, niechby sobie była jako organ pomocnicyz czy doradczy... nie mam w szkole związków, czyli zwołuję zebranie wszystkich pracowników i wybieramy jednego reprezentanta, który będzie ze mną uzgadniał regulamin...

czy dobrze myślę?

 

DYREK10-12-2018 17:25:01   [#10]

wątki:

ZFŚS 

Komiskja Socjalna w szkole

Zespół do opracowania(nowelizacji) regulaminu ZFŚS.

Regulamin ZFŚS 

dofinansowanie do wypoczynku leniego

socjalny

ZFŚS- święta

itd. .....


post został zmieniony: 10-12-2018 17:30:01
KaPi10-12-2018 18:51:36   [#11]

Matko Jedyna...

a co z pracownikami - nauczycielami, którzy pracują od września?

są objęci funduszem?

mam też takiego, który pracuje od 12 września...

KaPi10-12-2018 19:12:30   [#12]

znalazłam... kryterium socjalne, nie czasowe...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]