Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie nauczyciela przebywającego na rencie inwalidzkiej
strony: [ 1 ]
DBA25-11-2018 06:35:41   [#01]

Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie wracając do pracy z urlopu  dla poratowania zdrowia  otrzymał w kwietniu br. rentę inwalidzką z tytułu  całkowitej niezdolności do pracy. Jednocześnie przedstawił mi w kwietniu - wracając do pracy - zaświadczenie od lekarza medycyny o zdolności do pracy i  poprosił o obniżenie etatu do 1/2. Od 12 października br. przebywa na zwolnieniu lekarskim. W dniu 1 grudnia powinien wrócić do pracy. Jednak wiem, że z zaistniałych okoliczności, nie otrzyma zdolności do pracy. W jakiej wysokości należy się odprawa nauczycielowi? Zakładając, że orzeczenie o niezdolności do pracy będzie z datą 30 listopada, to jaka będzie data rozwiązania stosunku pracy.

rzewa25-11-2018 08:45:06   [#02]

art 23 ust 1 pkt 3 KN

30 listopada - art 23 ust 2 pkt 3 KN

i pamiętaj o odprawie - art 28 ust 1 KN

DBA25-11-2018 12:54:23   [#03]

W art. 28 ust. 1 KN stwierdza, że nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania, z którym rozwiązano stosunek pracy z przyczyny określonej w art. 23 ust. 1 pkt 3 KN, przyznaje się odprawę pieniężną w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego ostatnio pobieranego w czasie trwania stosunku pracy - za każdy pełny rok pracy na stanowisku nauczyciela, nieprzekraczającą jednak sześciomiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Czyli odprawa z sześciomiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego z 1/2 etatu?

 

rzewa25-11-2018 14:14:18   [#04]

rozumiem, że obniżenie było na podstawie art 42a KN zatem odprawa z całego etatu

DBA25-11-2018 17:33:35   [#05]

Nie. Nauczyciel napisał do mnie prośbę o obniżenie etatu z powodów osobistych do 1/2. Przystałam na jego prośbę.

rzewa25-11-2018 17:59:38   [#06]

? tak bez pp?

no to masz problem...

powinno być rozwiązanie stosunku pracy i nawiązane nowego i nie byłoby odprawy

a tak... n-l może wygrać przed sądem odprawę i to z całego etatu

DBA25-11-2018 19:03:21   [#07]

Nauczyciel prosił mnie o takie rozwiązanie, gdyż rentę ma przydzieloną na rok. Czyli najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby rozwiązanie stosunku pracy za porozumiem stron. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]