Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciel wspomagający a zastepstwa
strony: [ 1 ]
edrab22-11-2018 02:16:58   [#01]

Jestem nauczycielem wspomagającym. Moja dyr często przypisuje mi zastępstwa w czasie godzin NWKUN.

Dziecko ma przyznane 20godz. (pensum 20). Mnie tam nie  ma bo mam  zast. Liczone z pensum 18.

Czy to w porządku? (bez różnych zastępstw moje usredniony pensum to 19.)

Co mam zapisać w dzienniku 

 NWKUN? 

rzewa22-11-2018 08:29:58   [#02]

jak rozumiem, te zastępstwa masz dodatkowo płacone?

Jeśli tak po prostu zapytaj dyrektor kiedy masz zrealizować godziny NWKUN (co to jest ?!!) jak Cię na to zastępstwo wysyła oraz jak masz to udokumentować - o tym wszystkim decyduje dyrektor

AnJa22-11-2018 09:01:33   [#03]

Nauczyciel Wspierający Kształcenie Ucznia Niepełnosprawnego?

Jeśłi dobrze zrozumiałem- nie dodatkowo płatne, a zamiast być przy uczniu- idzie samodzielnie realizując zajęcia za nieobecnego nauczyciela.

Pomijając wszelkie niejednoznaczności tego rozwiązania - jak rzewa: pytaj dyrka.

edrab22-11-2018 10:56:07   [#04]

Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie jest. Idę na zastępstwa opuszczając mojego ucznia ;(

NWKUN -Nauczyciel Współorganizujący  Kształcenie Ucznia Niepełnosprawnego. 

DYREK22-11-2018 13:31:12   [#05]

W pierwszej kolejności ten nauczyciel powinien wspierać ucznia, dla którego został zatrudniony. Wg mnie, tylko w przypadku nieobecności ucznia, dyrektor szkoły może mu przydzielić inne zajęcia. Tak  przydzielone zajęcia (zamiast godzin NWKUN), to nie są zastępstwa doraźne. 

Zgodnie z zapisami KN przez godzinę doraźnego zastępstwa rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, której realizacja następuje w zastępstwie nieobecnego nauczyciela. 

Nauczyciel ma obowiązek zrealizować swoje godziny NWKUM i ewentualnie dodatkowo może mieć płatne zastępstwa doraźne (liczone według jego stawki osobistego zaszeregowania).

AnJa22-11-2018 15:27:25   [#06]

Pisząc o niejednoznacznościach miałem na mysłi także to, że nauczyciel współorganizujący nie oznacza wprost nauczyciela Anioła- Stróża.

ba, z tego co dotychczas widziałem- bardzo rzadko taką funkcję orzeczenie mu przypisuje.

elnik22-11-2018 18:38:46   [#07]

Moje pytanie dotyczy wykształcenia nauczyciela wspomagającego zatrudnionego dla ucznia klasy 5 ze względu na zdiagnozowany zespół Aspergera. Najlepiej będzie zatrudnić specjalistę z kwalifikacjami do edukacji i rewalidacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera, ale z rozporządzenia wynika, że również po oligofrenopedagogice. Czy dobrze czytam?  

Doska26-11-2018 22:17:56   [#08]

To zależy, jak to czyta KO? Moje się upiera, że tylko ten nauczyciel, który ma kwalifikacje do rewalidacji osób z autyzmem.

Ala26-11-2018 23:25:16   [#09]

a mają receptę na to skąd ich wziąć?

noe1927-11-2018 08:03:17   [#10]

#Ala i dlatego uczelnie wyczuły zarobek i organizują studia podyplomowe  w tym zakresie :(

co jest bardzo niebezpieczne bo zacznie się zaraz karuzela ze specjalistycznymi kwalifikacjami, a autyzm jest takim małym wycinkiem w zakresie pedagogiki specjalnej

 

rzewa27-11-2018 12:04:12   [#11]

ale te studia nie są kwalifikacyjne... :-(

noe1927-11-2018 18:34:43   [#12]

#rzewa, doskonale o tym wiem, poleciałem skrótem myślowym. Ale naprawdę trudno mi się dyskutuje z wizytatorem kiedy udowadniam że oligofrenopedagogika jest w zakresie pedagogiki specjalnej ;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]