Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy sekretarka może zajmować się finansami RR?
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar23-10-2018 18:05:43   [#01]

Przekazujemy pytanie czytelniczki Forum, bo może ono (i odpowiedź na nie) być przydatna także innym:

====

"Dzień dobry,

czy jako sekretarka w szkole mogę zajmować się finansami Rady Rodziców? Jestem odpowiedzialna za całą gotówkę, za jej rozliczanie. Opracowuję tabele dla Rady Rodziców zawierające jakby sprawozdania z finansów, natomiast nie jestem księgową i nawet nie wiem czy są one poprawne. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Dziękuję."

rzewa23-10-2018 20:12:33   [#02]

może sekretarka zajmować się finansami rr, o ile będzie robić to poza godzinami swojej pracy w szkole, za osobnym wynagrodzeniem płaconym przez rr, oczywiście jeśli się tego podejmie całkowicie dobrowolnie

i tylko rr może się z nią umówić w tej sprawie

natomiast na pewno nie może się tym zajmować sekretarka w ramach swoich obowiązków pracowniczych -> dyrektor nie może zlecić jej tego zadania, gdyż dyrektor nie może podejmować żadnych decyzji dotyczących rr

dyrektor tylko nadzoruje rr, czyli w razie gdyby rr działała sprzecznie z prawem musi na to odpowiednio zareagować - w ostateczności zwołać ogólne zebranie rodziców, na którym przedstawia zaobserwowane nieprawidłowości

DYREK23-10-2018 20:13:19   [#03]

rada rodziców to autonomiczny organ wewnętrzny szkoły

sam decyduje o swojej obsłudze finansowej


post został zmieniony: 23-10-2018 20:16:48
rzewa23-10-2018 20:25:34   [#04]

cóż... znam stanowisko DYRKA i jeśli przyjąć, że szkoła ma obowiązek wspomóc rr (jeśli ta o to prosi) i "obsłużyć" ją na jej wniosek, to nie powinno się wówczas tego zadania zlecać sekretarce, gdyż przekracza to wymagania kwalifikacyjne dla jej stanowiska pracy

w mojej szkole rr obsługiwała się sama -> nie miałam w szkole ani jednej osoby zatrudnionej na stanowisku administracyjnym a z obsługi tylko 2 sprzątaczki i w sezonie grzewczym 4 palaczy, zatem jeśli miałabym wspomóc w tym zakresie rr to jedynie tak, że sama musiałabym to robić a to już na pewno stoi w sprzeczności z usytuowaniem rr w strukturze szkoły

w przypadku, gdy szkoła jest obsługiwania zewnętrznie to nie sądzę by jakakolwiek rr życzyła sobie by jej obsługą zajmował się cuw, zatem najlepszym rozwiązaniem jest by rr robiła to we własnym zakresie - we wszystkich szkołach, w których byłam członkiem rr (a było ich trochę :-)) rr sama się obsługiwała (bywało, że wówczas ja to robiłam :-))

OO! DYREK, zmieniłeś zdanie?


post został zmieniony: 23-10-2018 20:26:20
DYREK23-10-2018 20:56:47   [#05]

nie do końca zmieniłem  (w poprzednich wątkach były już nieaktualne podstawy prawne)

rada nie ma osobowości i zdolności prawnej, nie może zatrudniać osób, zawierać umów itp.

jest organem szkoły 

zatem dyrektor szkoły nie może się uchylić od obowiązku pomocy RR w zakresie jej obsługi finansowej i może to ująć w zakresie czynności kompetentnego pracownika 

Jacek23-10-2018 21:05:24   [#06]

a jak pracownik się nie zgodzi, to niby na jakiej pp go zmusić?

DYREK23-10-2018 22:06:05   [#07]

RR to organ wewnętrzny szkoły

obsługa finansowa  RR należy do czynności mających związek z pracą szkoły

zakres czynności (obowiązków) pracownika ustala pracodawca 

AnJa24-10-2018 22:45:29   [#08]

Zgadzam się z rzewa.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]