Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Koniec semestru a rada pedagogiczna klasyfikacyjna
strony: [ 1 ]
Róża5622-10-2018 11:23:34   [#01]

Mam pytanie jako nowy dyrektor: czy dobrze zaplanowałam: koniec I semestru 14.12.(piątek), a rada pedagogiczna klasyfikacyjna za sem.I - 18.12., czyli już w drugim semestrze? Szkoła ponadgimnazjalna, skrócony semestr I głównie ze względu na klasy maturalne i ich egzaminy zawodowe w sesji styczeń-luty 2019.

JarTul22-10-2018 11:48:58   [#02]

Prawo oświatowe art. 69 ust. 5
5. Zebrania rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie (semestrze) w związku z klasyfikowaniem i promowaniem uczniów, po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz w miarę bieżących potrzeb. Zebrania mogą być organizowane na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, z inicjatywy dyrektora szkoły lub placówki, rady szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę albo co najmniej 1/3 członków rady pedagogicznej.

Jak czytać to literalnie, to zebranie klasyfikacyjne RP raczej w czasie okresu.
Dlaczego okresu nie kończycie w piątek przed świętami? My tak robimy od lat w przypadku klas maturalnych. Wydaje się i logiczne i wygodne.


post został zmieniony: 22-10-2018 11:49:20
Róża5622-10-2018 21:27:48   [#03]

Nie kończymy w piątek przed świętami, bo wyliczyłam równą ilość tygodni nauki - ważne ze względu na uśrednianie godzin n-lom uczacym w klasach czwartych przedmioty zawodowe w ich podwójnym wymiarze (i kończą kształcenie zawodowe). Żeby było sprawiedliwie;) I wyszło mi tydzień wcześniej, ale ta rada wskoczyła trochę za późno - tak teraz myślę...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]