Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zajęcia karate prowadzone w szkole przez podmiot zewnętrzny
strony: [ 1 ]
alis16-10-2018 14:15:44   [#01]

Zgłosiła się do mnie pani z klubu karate z propozycją prowadzenia takich zajęć dla uczniów mojej szkoły, jako, że niektórzy z nich uczestniczyli wcześniej  w zajęciach prowadzonych przez ten klub na terenie gminy w ramach projektu.

Rodzice wyrazili zainteresowanie, odbyło się pierwsze spotkanie.

Jakie są zasady prowadzenia takich zajęć, dokładnie-co powinnam wiedzieć/zrobić, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Proszę o wskazówki krok po kroku.

 

AnJa16-10-2018 15:00:45   [#02]

Jeśli  uczniowie nie płacą to podpisujesz z nią umowę nieodpłatnego użyczenia sali - i właściwie tyle.

Jeśli płaca - to umowę odpłatnego użyczenia sali.

DYREK16-10-2018 15:31:52   [#03]

albo najmu, dzierżawy

do zawarcia umowy użyczenia albo najmu, dzierżawy konieczne jest dla dyrektora szkoły posiadania pełnomocnictwa właściciela szkoły (np. gminy)

umowa jest zawierana w imieniu właściciela szkoły (np. gmina) - strony umowy to gmina (reprezentowana przez dyrektora) i pani prowadząca zajęcia 

warto wpisać do umowy, że na tej pani spoczywa obowiązek przestrzegania przepisów związanych z bezpieczeństwem uczestników zajęć karate

zawarcie umowy nie powinno powodować dodatkowych kosztów dla szkoły

rola dyrektora ogranicza się wyłącznie do zawarcia (lub nie) umowy 

alis16-10-2018 15:50:06   [#04]

Dziękuję AnJa i DYREK:)

Zajęcia karate są odpłatne, jest spore zainteresowanie rodziców i dzieciaków:)

Mam pełnomocnictwo do zawierania umów. Skorzystam z Twoich wskazówek Dyrek.

No właśnie zastanawiałam się czy ja ze swojej strony powinnam coś jeszcze oprócz umowy żądać, np. listy uczestników zajęć?

Tylko nie mam pojęcia jaka odpłatność wchodziłaby w grę za taki wynajem, nie chciałabym ,,przegiąć" w żadną stronę;)

 

 

malmar1516-10-2018 15:55:36   [#05]

sprawdź,

zarządzenie wójta w sprawie ustalenia zasad, trybu i opłat za korzystanie z pomieszczeń szkolnych

u nas takie funkcjonuje i zawieramy umowy na jego podstawie

 

DYREK16-10-2018 19:14:29   [#06]

albo tak:

OP (gmina) jako właściciel majątku (szkoły) w uchwale określa minimalne stawki wynajmu pomieszczeń do prowadzenia:

- działalności handlowej,

- działalności sportowej,

- działalności produkcyjnej,

- itd.

 

alis16-10-2018 20:21:06   [#07]

Obawiam się, że takiej uchwały czy zarządzenia wójta u nas w gminie nie ma, jutro dopytam.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i głosy.

Czy może ktoś dysponuje gotowym wzorem takiej umowy najmu? Wiem, że w Internecie mnóstwo różnych umów, ale wiem, że jeśli już ktoś tutaj jakimś dokumentem się dzieli, to jest to dokument wzorcowy :)

Żurek26-10-2018 14:07:56   [#08]

Pamiętaj jeszcze o tym, że kogokolwiek dopuszczasz do zajęć na terenie szkoły z dziećmi musi mięć uprawnienia do pracy z uczniami.

rzewa26-10-2018 15:06:09   [#09]

ale ona tylko wynajmuje pomieszczenie a nie dopuszcza kogoś do zajęć z dziećmi - zatem nie tylko nie musi ale nawet nie może żądać okazania "uprawnień do pracy z uczniami"

KaPi26-10-2018 17:08:30   [#10]

to ja też dopytam: mama z rady rodziców jest cukiernikiem i zaproponowała poprowadzenie zajęć cukierniczych dla dzieci, dzieciaki chętnie przychodzą, rodzice wyrazili zgodę na udział w zajęciach na piśmie, pani ma uprawnienia do pracy z dziećmi

więc pani prowadzi zajęcia w szkole, oczywiście w ramach wolontariatu

jest to duże urozmaicenie dla dzieci... (mała, wiejska szkoła)

czy wszystko jest zgodnie z prawem?

izael26-10-2018 19:55:33   [#11]

zgodnie:) jeśli sprawdziłaś Panią w rejestrze jedynym słusznym:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]