Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zajęcia z rehabilitacji
strony: [ 1 ]
DICK08-10-2018 11:59:32   [#01]

Mam ucznia z orzeczeniem o potrzebie rehabilitacji ruchowej. Nie ma możliwości zatrudnienia rehabilitanta. Mam zgodę rodziców by tą rehabilitację prowadził dotychczasowy rehabilitant, który wystawia nam rachunek. Moje księgowe twierdzą iż tak nie można. Nie wiem co robić?

dariuszn708-10-2018 12:14:05   [#02]

Rehabilitacja ruchowa to chyba nie jest kompetencja szkoły. Nie miałem takiej sytuacji, z zajęć ruchowych kiedyć była gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna, ale też pamiętam wiele głosów, że to nie szkoła jest za to odpowiedzialna bo w sumie zajęcia były prowadzone z gddd.

EwaWie11-10-2018 23:10:41   [#03]

My zdecydowanie stoimy na stanowisku, że wszelkie formy rehabilitacji ruchowej czy fizjoterapii nie wchodzą w zakres pojęcia kształcenie. Ich finansowanie w klasyfikacji budżetowej znajduje się w ochronie zdrowia a nie w oświacie. Dlatego też nie prowadzimy żadnych tego typu zajęć. A w orzeczeniach zdarzały się nawet zalecenia hipoterapii jako formy rehabilitacji dziecka. Rodzice bardzo chcieli abyśmy finansowali jazdę konną córki...

JarTul17-10-2018 12:02:54   [#04]

No i jak to właściwie jest?
Dziecko na wózku. Dyrektor PPP twierdzi, że mamy obowiązek zatrudnić rehabilitanta - skoro jest takie wskazanie/zalecenie.


post został zmieniony: 17-10-2018 12:03:15
JarTul19-10-2018 13:18:48   [#05]

???

EwaWie19-10-2018 14:10:14   [#06]

Zalecenia wskazywane przez PPP w orzeczeniu są informacją dla rodziców. Z tych zaleceń w szkole realizujemy te, które dotyczą kształcenia i które możemy realizować z racji posiadanych zasobów, wyposażenia itp. Jeżeli dziecko ma wpisaną terapię np. słuchu wymagającą stosowania urządzeń, których szkoła nie posiada, to tego zalecenia nie realizuje bo nie ma jak. Tak samo jest z rehabilitacją. Przynajmniej na razie, bo zasady edukacji włączającej, nad którymi pracuje MEN, idą w kierunku poszerzenia działań szkół. Ale na razie rehabilitacja ruchowa pozostaje w sferze służby zdrowia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]