Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne
strony: [ 1 ]
bogna426-09-2018 00:19:41   [#01]

Nauczyciel geografii chce podjąć szkolenie na studiach podyplomowych z socjoterapii, Czy będzie mógł prowadzić zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne?

Czy te zajęcia są przeznaczone dla uczniów posiadających wskazanie z ppp? Czy wszystkich, którzy potrzebują? Zastanawiam się skąd później wziąć godziny na takie zajęcia?

Czy po zdobyciu kwalifikacji, będę mieć godziny dla nauczyciela?

Roman Langhammer26-09-2018 20:58:51   [#02]

Godziny daje OP. Po socjoterapii może prowadzić te zajęcia. Są one dla uczniów ze wskazaniami (opinie, orzeczenia) ppp, ale również dla innych uczniów wymagających takich zajęć objętych ppp (ale nie konieczne mającymi opinie lub orzeczenia). PPP można objąć na podstawie wniosku nauczyciela, rodzica, pełnoletniego ucznia itp. 

majaaaa04-10-2018 14:30:14   [#03]

Czy zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno....w przedszkolu (mamy bardzo agresywne dziecko) może prowadzić n-l który ma ukończone magisterskie w zakresie: resocjalizacja i profilaktyka osób niedostosowanych społecznie, kurs kwalifikacyjny terapii pedagogicznej i kurs oligofrenopedagogiki, ale nie ma przedszkolnego lub wczesnoszkolnego ?

majaaaa05-10-2018 08:15:15   [#04]

Podnoszę i proszę, bo nie mogę znaleźć kto może prowadzić :)

ergo05-10-2018 14:47:52   [#05]

Nauczyciel powinien mieć przygotowanie pedagogiczne i  kwalifikacje odpowiednie do rodzaju prowadzonych zajęć.

Moim zdaniem jego kwalifikacje są odpowiednie - resocjalizacja daje uprawnienia do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, a  zajęcia rozwijające  kompetencje emocjonalno - społęczne taki charakter mają.

Kwalifikacje do terapii pedagogicznej dają obecnie studia, a nie kurs.

 

bogda405-10-2018 19:23:39   [#06]

jakby to napisać mądrze ;)  ktoś  panuje albo ma wpływ  na  to kto i co pisze tu ?

___  

od kiedy to socjoterapia w przedszkolu ? 

ergo05-10-2018 20:18:14   [#07]

Jak by to napisać uprzejmie:)

W którym miejscu przeczytałaś o socjoterapii w przedszkolu?

Majaaaa pyta o zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, które są formą zajęć specjalistycznych organizowanych w  przedszkolu.

joljol05-10-2018 20:53:21   [#08]

tylko nie ma kwalifikacji do przedszkola:(

ergo05-10-2018 21:22:33   [#09]

Ma kwalifikacje zgodne z prowadzonymi zajęciami, nie jest wychowawcą tylko prowadzi zajęcia specjalistyczne.

Nie będę się upierać, przedszkole to nie moja bajka, ale np. od logopedy zatrudnionego w przedszkolu nie wymaga się chyba dodatkowo wychowania przedszkolnego ?

majaaaa08-10-2018 09:25:38   [#10]

Dzięki bardzo,nie bulwersujcie się kochani! Chcę pomóc dziecku i nauczycielom oczywiście, tak to przedszkole!, pracuję 35 lat, ale takiego zachowania dziecka jeszcze nie spotkałam, mam oburzonych rodziców innych dzieci, zdruzgotane nauczycielki i dziecko które ma takie niebezpieczne i wulgarne zachowania. Myślę że te zajęcia ze specjalistą dla rodziny i dziecka mogą nam pomóc.  

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]