Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Monitor 65"
strony: [ 1 ]
Oskisu13-09-2018 15:55:11   [#01]

Witam, proszę o radę i polecenie monitorów dotykowych 65">, jakie macie doświadczenia, jak z obsługą, awaryjnością. 

Realizuję program aktywna tablica i mam kłopot jakiej firmy wybrać produkt. 

Co sądzicie o MAC Monitor 65” Android + OPS I3, posiada może ktoś ten sprzęt?

Dzięki.

gosiaes213-09-2018 21:51:53   [#02]

ja mam :)

ale 55` i bez OPS-a

jestem bardzo zadowolona :)

 

dariuszn714-09-2018 08:21:27   [#03]

Ja mam 6 monitorów 65 cali innej firmy, bez OS. mniej więcej od roku, zdecydowanie bardziej mogę polecić niż tablice interaktywne. jak będzie z wytrzymałością okaże się za parę lat ale sądzę że przy palących się żarówkach projektorów, przy intensywnym użytkowaniu, wytrzymają dłużej bez większych nakładów.

muza28-08-2019 19:12:23   [#04]

Czeka mnie zakup monitorów; najciekawsza oferta to monitory firmy Pro....  Czy ktoś ma takie? Jak się sprawdzają?

kaef28-08-2019 19:45:20   [#05]

U mnie jest monitor MAC z OPS. Nie jestem pewien, czy ops to konieczność, skoro i tak w każdej sali laptop stoi. Poza tym, jeśli już jest OPS, to trzeba kupić klawiaturę bezprzewodową z myszką.

Co do samego monitora, ten nasz z MACa nie ma matowego ekranu. A to znaczy, że... poważnie się zastanów, gdzie go powiesisz, bo może się okazać, że połowa klasy nic nie widzi. Absolutnie nic!

Plusem monitorów jest rozdzielczość, jakość i trwałość (nie to, co w przypadku rzutników przez wzgląd na ich lampy).

Minusem, poza powyższym, jest zdecydowanie mobilność.

Skimir30-08-2019 17:32:13   [#06]

Mam monitory 75” marki Pro...n (jeśli już kryptoreklamy robić nie można.).

Uważam, że w każdym względzie na głowę biją tablice interaktywne. Osobiście nigdy nie mogłem się przekonać do tych tablic - dla mnie był to taki „bajer”... A to problemy z kalibrowaniem (dla mnie kilka mm różnicy pomiędzy punktem dotyku a wskazaniem był irytujący), a to z lampą, z driverami, z cieniem na ekranie (dotykasz ekranu tam gdzie palec albo pisak pozostawia cień).

OPSa osobiście nie polecam bo się to nie sprawdza - klawiatura ekranowa lub zewnętrzna... Ni to pełny komputer, ni to tablet. Jeśli macie w szkole dziennik elektroniczny to i tak w sali musi stać komputer bo przecież dziennika na ekranie nauczyciel nie będzie uzupełniać a jak już ten komputer jest to po co drugi w monitorze.

Ekran matowy. Trudniejszy do utrzymania jak się wypalcuje ale widoczny nawet w dobrze oświetlonej sali.

Przy tak dużych monitorach rodzielczość 4k to już nie jest zbędny dodatek.

Warto zobaczyć i porównać dwie technologie: warstwa dotykowa przed panelem lub laminowana z panelem lcd. W drugim przypadku jakby (subiektywnie) lepsza jakość obrazu - jednak w razie „w” warstwa dotykowa nie może być wymieniona odrębnie z ekranem lcd. Akurat, może to najmniejszy problem ale...

Co do mobilności - umówmy się, że jest żadna - to waży ponad 60kg, jednak mobilność tablic interaktywnych też jest mocno wątpliwa - tablica, projektor, wzajemne ustawianie, kalibrowanie (chyba, że potraktujemy projektor tylko jako źródło obrazu na ścianie - tyle, że wtedy porównanie funkcjonalności traci sens).

Marek Pleśniar30-08-2019 19:33:32   [#07]

o kurcze, to sie dowiaduję

dziękuję za wątek

kaef31-08-2019 11:02:39   [#08]

Skimir, o tym dotyku to nie wiedziałem. Warto wiedzieć!

Co do mobilności to widzę ją dwojako, po pierwsze jako faktycznie - projektor se przeniesiesz (ale niekoniecznie tablicę). A po drugie, są mobilne tablice interaktywne, sam pracowałem i się to o dziwo dobrze sprawdzało! Pomimo że byłem mocno sceptyczny.

Skimir31-08-2019 16:16:12   [#09]

Z tym dotykiem to tak jak w telefonach - kiedyś był oporowy, później pojemnościowy, wcześniej osobny, później laminowany... Postęp technologiczny...

Mobilność zawsze jakąś można zorganizować - widziałem stojaki na kółkach do tych monitorów. Może jeszcze te 65 cali da się pchać ale 75 już średnio :-)

Marek Pleśniar01-09-2019 19:18:16   [#10]

sprawę zabija miejsce w samochodzie, ale fajnie że można stacjonarnie zrobić takie coś. Ekrany TV lepiej widać w dzień, zdecydowanie są lepsze od projektora wtedy. Dobrze wiedzieć, że jest taka opcja.

Mobilnie - wygrywają projektory.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]