Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uczniowie z rożnymi niepełnosprawnościami w jednej klasie
strony: [ 1 ]
PiotrekM14-08-2018 12:42:28   [#01]

Czy to prawda, że od września w jednej klasie nie może być razem uczeń z upośledzeniem umiarkowanym i lekkim?

Robię aneks arkusza (sp + właczone gimnazjum) w programie  popularnej firmy i nagle kontrola zgodności wykazuje mi błąd (którego w maju nie było), że w jednej  klasie są 2 różne orzeczenia niezgodne z jakimiś limitami?

Pomoc techniczna mailowa nic mi nie potrafi rzeczowo wyjaśnić. Cytuję odpowiedź: "Dzień dobry, Wprowadziliśmy aktualizację, w której zostały dodane funkcjonalności: - kontroli liczby uczniów z orzeczeniami w oddziale - kontroli łączenia ze sobą w oddziale różnych niepełnosprawności. Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 4.04.2018r, do oddziału dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym nie można przypisać uczniów z niepełnosprawnością o innym rodzaju (chyba że wykazujemy uczniów jedynie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z niepełnosprawnością intelektualną w st. umiarkowanym lub znacznym)."

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi? 

rzewa14-08-2018 14:38:12   [#02]

a to oddział specjalny czy integracyjny czy może ogólnodostępny?

PiotrekM16-08-2018 09:32:12   [#03]

mam 3 uczniów z umiarkowanym upośledzeniem, z czego 2 jest w klasach integracyjnych a 1 w ogólnodostępnej

rzewa16-08-2018 17:57:03   [#04]

w takim razie jedyne ograniczenie jakie istnieje to, to że uczniów z orzeczeniem 9jakimkolwiek) w jednym oddziale nie może być więcej niż 5

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]