Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pensum łączone
strony: [ 1 ]
Sekret10-08-2018 08:55:07   [#01]

Czy od pierwszego września dla każdego nauczyciela należy liczyć pensum łączone

Np .

Od września nauczyciel historii, który ma pełen etat 18/18 i dodatkowo otrzymał 5 godzin na świetlicy (5/26), powinien mieć ustalone pensum na poziomie 19/19 (pełen etat) i do tego 4 godziny ponadwymiarowe.

czy

pełen etat i 5 godzin ponadwymiarowych?

AnJa10-08-2018 10:10:55   [#02]

1

rzewa10-08-2018 10:35:17   [#03]

pensum 19godz/tydz - pełen etat i 4 ponadwymiarowe

MKJ10-08-2018 10:50:39   [#04]

I oczywiście prośba lub zgoda nauczyciela na przeniesienie na inne stanowisko - art. 18 ust. 1 KN.

Sekret10-08-2018 12:39:43   [#05]

Dziękuje za pomoc

Czy mógłby ktoś wkleić na forum wzór takiej zgody dla nauczyciela opisanego w przykładzie:

Od września nauczyciel historii, który ma pełen etat 18/18 i dodatkowo otrzymał 5 godzin na świetlicy (5/26), powinien mieć ustalone pensum na poziomie 19/19 (pełen etat) i do tego 4 godziny ponadwymiarowe.v

 

MKJ10-08-2018 13:40:59   [#06]

A po co wzór?

Proponujesz pismem zmiane warunków zatrudnienia i nauczyciel pisze na nim "wyrażam zgodę".

AnJa10-08-2018 13:45:14   [#07]

Chyba dawno na szkoleniu nie byłeś?  Wszystko ma być na wzorze z odpowiednim formatowaniem, słownictwem ogólnie znanym jako urzędowe.  Po tym poznaje się  profesjonalnego dyrektora szkoły przecież. 

Grazzza10-08-2018 13:51:27   [#08]

Andrzejku nie rób jaj, bo jakiś nowalijek nie znający Twojego poczucia humoru jeszcze uwierzy :-)

MKJ10-08-2018 14:39:33   [#09]

A to było poczucie humoru? Bo ja prawie uwierzyłem. I nawet gotów już byłem się obrazić za to, że nie wyglądam na profesjonalnego dyrektora.

AnJa10-08-2018 15:36:15   [#10]

Nie bardzo wiem co to poczucie humoru wiec nie wiem co to było.

MKJ10-08-2018 17:12:21   [#11]

Słusznie. Profesjonalny dyrektor nie powinien mieć poczucia humoru, bo może to wprowadzać zamęt wśród podwładnych, którzy nie wiedząc, jakie są prawdziwe intencje szefa, będą chodzić po korytarzach jak dzieci we mgle, zderzać się głowami, snuć domysły podczas nieprzespanych nocy, co może skutkować obniżonym entuzjazmem do pracy na drugi dzień, a w konsekwencji rzutować na rozwój szkoły. A to już bezpośrednio uderza w dyrektora.

AnJa10-08-2018 19:05:57   [#12]

Owszem- brak rozwoju szkoły może uderzać w dyrektora. Ale rzadko i z niewspółmiernie niższa sila niż sporządzenie niewłaściwie sformatowanego pisma.

MKJ10-08-2018 19:18:09   [#13]

Dobrze, już dobrze. Zapiszę się na to szkolenie...

Grazzza13-08-2018 09:34:45   [#14]

Ja też

gosiaz13-08-2018 13:28:56   [#15]

Jak ma się pensum łączone do zasad wyliczania stawki za godziny ponadwymiarowe i za zastępstwa doraźne?

W dotychczasowych uchwałach jst wyliczenie odnosi się do rodzaju realizowanych zajęć.

W organizacji uśrednialiśmy także ponadwymiarowe. Jak to ma być w praktyce?

tarek13-08-2018 14:00:30   [#16]

Jak ustalić pensum łączone w takiej nietypowej sytuacji jak poniżej - szkoła?

Przydział:

- pedagog 22 godz. (uchwała mówi o 22 godzinach),

- nauczyciel wspomagający 6 godz.,

- zajęcia z wychowawcą 1 godz.,

- zajęcia rewalidacyjne 2 godz.

Czy poprawnie będzie: 22/22 + 6/20 + 1/18 czyli 1,38 - pensum 21 godzin.
Nauczyciel realizuje w sumie 31 godzin (w tym 2 rewalidacji, które nie brały udziału w ustalaniu pensum łączonego) , więc ma 10 godzin ponadwymiarowych?


post został zmieniony: 13-08-2018 14:04:59
AnJa13-08-2018 14:19:39   [#17]

A dlaczego rewalidacji nie uwzględniono przy ustalaniu pensum łączonego? Z ciekawości pytam- bo wysokości pensum łączonego to nie zmienia.

tarek13-08-2018 14:22:42   [#18]

Bo zajęcia rewalidacyjne zostają powierzone nauczycielowi w ramach jego pensum (bo nie ma w tabeli pensum nauczyciela rewalidacji). Zatem najpierw ustaliłem pensum. Tak mi się wydaje.

Sugerowałem się #13 z wątku http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=59727


post został zmieniony: 13-08-2018 14:37:35
AnJa13-08-2018 14:58:02   [#19]

Aha. Logika w tym jest:-)

rzewa13-08-2018 18:11:18   [#20]

do #16 - prawidłowo ustalone pensum

dwalcz16-08-2018 14:29:31   [#21]

Jakie będzie pensum łączone dla nauczyciela, który będzie miłą 6 godz. rewalidacji w kl 4-7 SP, 3 świetlice i 10 godz zajęć zindywidualizowanych z uczniem umiarkowanym?

AnJa16-08-2018 14:56:53   [#22]

Jeśli przyjmiemy, że pensum rewalidacji dopiero po ustaleniu pensum "podstawowego" - 19.

juasia16-08-2018 15:17:57   [#23]

czy pensum ustalone na początku roku powinno być ponownie obliczane w sytuacji, kiedy dochodzą dodatkowe godziny dla nauczyciela?

AnJa16-08-2018 15:25:27   [#24]

Moim zdaniem tak.

 

rzewa16-08-2018 18:07:38   [#25]

owszem, ale n-l musi się na to zgodzić - bez zgody n-la zmiana pensum nie jest możliwa

dwalcz17-08-2018 08:37:29   [#26]

dziękuję za pomoc

Macia18-08-2018 21:37:44   [#27]

Czyli jeśli dobrze rozumiem jeśli n-el przedszkola ma etat 25/25 i 2 godz. ponadwymiarowe rewalidacji z 6-latkiem to nie muszę mu przeliczać pensum bo nie ma pensum dla rewalidacji. Bedzie miał więc płacone za te ponadwymiarowe ze swojego pensum czyli 25/25

Ed26-08-2018 21:36:31   [#28]

Nauczyciel ma w szkole macierzystej wymiar 12/18 etatu. Uzupełnia etat w drugiej placówce w wymiarze 15/22. Czy wobec tego:

1) Należy poinformować nauczyciela o zmianie pensum (mimo, że w macierzystej szkole ma pensum "po staremu" - liczone z "osiemnastki") ?

2) dobrze wyliczyłem, że nowy wymiar zatrudnienia wynosić będzie 27/20 i co za tym idzie w placówce, w której uzupełnia etat, powinien mieć umowę na 7/20 ?

Dante26-08-2018 21:58:38   [#29]

W pierwszej placówce 12/18 + 8/22 (uzupełnienie w drugiej) daje 20 godzin przy pensum 20 godzin więc 20/20- jeden etat. i na tym kończy się współpraca między szkołami.

W drugiej umowa na pozostałe  7 godzin z pensum 22 więc 7/22.

Bas27-08-2018 11:55:24   [#30]

Chciałabym utwierdzić się:

Nauczyciel przedmiotu 18/18 prowadzi terapię pedagogiczną, dla której pensum OP ustalił na 22/22. Ma etat łączony czy płacimy za nadgodziny terapii z jego 18/18? 

Bardzo proszę...

AnJa27-08-2018 15:59:34   [#31]

Jeśli OP ustalił pensum terapeuty na 22 - to etat łączony.

Bas27-08-2018 20:28:59   [#32]

Tak, na 22/22. Bardzo dziękuję.

gimnazjum28-08-2018 12:25:56   [#33]

proszę podajcie pp tych etatów łączonych od września bom już zgłupiała

 

rzewa28-08-2018 14:05:57   [#34]

art 42 ust 5c KN

tarek29-08-2018 06:50:01   [#35]

To w przypadku powierzenia prowadzenia terapii pedagogicznej nauczycielowi przedmiotu liczymy pensum łączone? A powierzenie rewalidacji takiemu nauczycielowi wg jego pensum własnego nauczyciela? Dobrze rozumiem. 

barbaras229-08-2018 10:51:10   [#36]

Nauczyciel ma etat 20 godz ze wspierania i dostał dodatkowo 1/18 z j angielskiego czy Jemu też uśredniamy pensum ??

Bo mam już mętlik w głowie

AnJa29-08-2018 12:53:25   [#37]

tak- choć tu wyjdzie 20

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]