Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje do nauki pływania
strony: [ 1 ]
mała re01-08-2018 10:37:07   [#01]

Od roku szk. 2018/2019 dzieci z mojej szkoły będą realizowały 1 godz. WF na basenie. Mój wuefista skończył AWF i nie ma dodatkowego kursu instruktorskiego do nauki pływania, tylko zwykły egzamin w ramach zaliczenia na studiach. Moim zdaniem nie ma uprawnień do prowadzenia tych zajęć na basenie. Mam innego nauczyciela , który ma przedmioty artystyczne i ukończony kurs instruktora pływania.

Dylemat dotyczy arkusza i realizacji podstawy programowej. Skoro mój wuefista w ramach lekcji WF nie może realizować nauki pływania to muszę mu zabrać tę 4 godz. WF i dać temu drugiemu, mimo, ze tamten nie jest nauczycielem WF, tylko muzyki i plastyki. To jak mój wuefista zrealizuje podstawę programową, jeżeli zamiast 4 godz. będzie realizował 3. A nauczyciel przedmiotów artystycznych zatrudniony jako nauczyciel muzyki i plastyki , będzie uczył WF? A może obaj powinni być obecni na basenie, wuefista będzie pilnował dzieci , a instruktor uczył pływać. Ale wtedy płacę obydwu a realizację tej samej godziny. Co powinnam zrobić?

Dodam tylko , że mój wuefista zrobi sobie kurs instruktorski, ale na dzień 1 września na pewno jeszcze nie będzie miał kwalifikacji.

JarTul01-08-2018 11:00:14   [#02]

kwalifikacje do nauki pływania

Nauka pływania w ramach wf


post został zmieniony: 01-08-2018 11:00:49
mała re01-08-2018 13:25:08   [#03]

Dziękuję JarTul za te dwa linki do wątków na forum. Wynika z nich , że nauczyciel wf, mgr ma pełne prawo do prowadzenia 4 godz. WF na basenie, bez dodatkowych kursów i szkoleń.

Tylko nie rozumiem, skąd w takim razie wzięła się w moim OP opinia, że n-el WF nie może i musi zrobić sobie kurs instruktorski.

 

DYREK01-08-2018 15:21:28   [#04]

Były takie interpretacje w oparciu o już uchylone przepisy. 

Wg mnie trudno, w obecnie obowiązujących przepisach, doszukać się podstawy prawnej do wymagania od nauczyciela wychowania fizycznego posiadania dodatkowo uprawnień instruktora pływania.

 


post został zmieniony: 01-08-2018 15:22:09

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]