Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PILNE! Czy to prawda?!
strony: [ 1 ]
bratek19-07-2018 19:05:42   [#01]

Hej!

Proszę- odezwijcie się ktokolwiek, cokolwiek na ten temat wie.

Bo mnie zmroziło.... 

Trafił mi w ręce taki link: 

http://rodzicuniejestessam.pl/ksztalcenie-specjalne-zmiany-w-finansowaniu-niepublicznych-przedszkoli-i-szkol/

 

Wynika z niego.... wiele złego. Choćby to, że moja szkołą nie będzie mogła już być bezpłatna. 

NIE WIERZĘ!!!

Niech ktoś napisze, że to nie prawda!

A jeśli prawda- protestujmy, bo to zbrodnia! 

 

maeljas19-07-2018 20:34:51   [#02]

Nela  -to prawda , ale  was chyba nie porazi - chyba wszystkie wasze dzieciaki mają orzeczenia? ( My mamy gorzej - bo mamy mieszankę  i jak to wyliczyć?) A  dzieciaki z orzeczeniem nie płacą czesnego

To rozliczenie będzie się robiło na koniec roku kalendarzowego ( wg durnego wzoru)

 

bratek20-07-2018 02:39:31   [#03]

Marta! I owszem- dotknie. Bo nasze szkoły (wszystkie 3) są bezpłatne. Samofinansują się z dotacji. 

Jeżeli prawdą jest, że CAŁOŚĆ dotacji ma pójść na etaty (a tak to rozumiem) to musimy innymi kosztami obciążyć Rodziców. Tylko, ze znając status finansowy dużej części Rodziców- natychmiast przeniosą dzieci do szkół publicznych.  

rzewa20-07-2018 08:55:02   [#04]

Nela, spokojnie -> wszystkie koszty prowadzenia przedszkola takiego jak Twoje nadal będą mogły być pokryte z dotacji - Twoje przedszkole jest przedszkolem specjalnym, a to oznacza, że wszystkie wydatki ponoszone na Twoje przedszkole są wydatkami ponoszonymi na kształcenie specjalne - wobec tego dla takiego przedszkola NIC się nie zmieni - art 35 ust 5 pkt 1 u.f.z.o.

w przypadku przedszkola ogólnodostępnego będzie inaczej o tyle, że trzeba będzie rozliczyć osobno wydatki ogólne a osobno te na kształcenie specjalne i może być trudne wykazanie, że rzeczywiście cała dotacja otrzymana na kształcenie specjalne została wydana na takie kształcenie

absolutnie nie oznacza to, że wydatki ponoszone na prąd czy wodę dla uczniów z orzeczeniami nie są wydatkami na kształcenie specjalne -> to jak najbardziej wydatki na stworzenie warunków na realizację zaleceń o jakich mowa w art 35 ust 5 pkt 2 i 3 u.f.z.o.

bratek20-07-2018 09:07:47   [#05]

Ewa dzięki!

UF!

Ale czy szkoła MOŻE być nadal bezpłatna? 

Bo spotkałam się z interpretacją, że nie. I to wywołuje moją panikę....

 

AnJa20-07-2018 10:19:13   [#06]

 Szkoła/przedszkole  moga być bezpłatne dla rodziców.

Co do rozlicznia wody z dotacji na dzieci SPE to w szkołąch innych niż specjalne sytuacja jest o tyle skomplikowana, ze część dotacja na SPE (liczona z wag na dzieci) może być przeznaczona tylko na realizacje SPE.
Ale oprócz części dotacji  "wagowej" jest jeszcze ta  odpowiadająca, w uproszczeniu, standardowi A z innymi wagami (wiejską, dla klas I-III, dla małych szkół) - i ona wchodzi do ogólnego "worka", z przeznaczeniem i na wodę.

W przedszkolach i szkołach specjalnych problemu nie ma- jak napisała rzewa.

 


post został zmieniony: 20-07-2018 10:21:00
bratek20-07-2018 10:27:06   [#07]

WIELKIE DZIĘKI!

Idę spać spokojnie :) 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]