Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie nauczyciela wspomagającego
strony: [ 1 ]
lavender12-07-2018 06:36:59   [#01]

Jak zatrudnić nauczyciela wspomagającego dla dziecka w klasie 7? Wiadomo, że dziecko za dwa lata opuści szkołę, a nauczyciel wspomagający od września z KN ?

Roman Langhammer12-07-2018 07:43:38   [#02]

Ja bym zatrudnił na rok, góra dwa. Sorry, taki mamy klimat - nauczyciel jest zatrudniany specjalnie dla dziecka, więc jak dziecko odejdzie, to nie będzie stanowiska. Zatrudnienie na nieokreślony (kontraktowy) lub z mianowania (mianowany, dyplomowany) byłoby niekorzystne ze względu na finanse publiczne... i to bardzo, wiedząc że nie będzie później stanowiska. I nikt mnie nie przekona, że nie można dać na określony. ;)

Areq12-07-2018 11:38:57   [#03]

Zatrudniam na czas określony.

lavender21-08-2018 20:59:23   [#04]

Zatem do mojej klasy 7 przyjdzie młody po studiach. Czy zatrudnić na dwa lata żeby umożliwić odbycie stażu? Co w sytuacji gdy dziecko odejdzie ze szkoły? Czy na rok, a po roku jeśli nadal uczeń będzie na kolejny rok...

 

Roman Langhammer22-08-2018 06:16:46   [#05]

No i to jest ten przypadek, gdzie dłuższy staż jest bardzo zły dla młodych nauczycieli. ;) Już to na forum były dyskusje czy jeśli zatrudni się na rok, to może zacząć staż czy nie może, a później w kolejnym roku - jeśli będzie możliwość dalszej pracy w szkole - czy może kontynuować.

Ja się bardziej skłaniam do wersji, że może rozpocząć staż tylko w przypadku umowy na 2 lata.

I w Twoim przypadku - zaryzykowałbym - i podpisał na 2 lata. Bądźmy ludźmi, dajmy możliwość zrobienia stażu młodym nauczycielom.

AnJa22-08-2018 10:13:39   [#06]

Też podpisałbym.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]