Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedmioty rozszerzone w arkuszu ocen
strony: [ 1 ]
an10-07-2018 09:05:10   [#01]

Potrzebuję Państwa rady i podpowiedzi w następującej sprawie:

W szkole, w której jestem dyrektorem od września w arkuszu ocen wpisywano osobno ten sam przedmiot realizowany w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Czyli 

geografia (realizowana w klasie I)- np. dobry

geografia rozszerzona (realizowana  w klasach II-IV)- dostateczny

język angielski IV.p (realizowany w klasie I) - dobry

język angielski IV.r (realizowany  w klasach II-IV) - dostateczny

Co z takim fantem teraz zrobić?

Jak na podstawie tego wystawić świadectwa ukończenia szkoły?

annamaria10-07-2018 09:46:38   [#02]

ręcznie?

an10-07-2018 10:02:16   [#03]

Tak

annamaria10-07-2018 10:47:25   [#04]

Librus to ujednolica..jesli w 1 klasie uczen miał polski w zakresie podstawowym i miał dobry potem w klasie 2 i 3 rozszerzony i miał dostateczny to w klasyfikacji końcowej ma wpisany język polski rozszerzony dostateczny........tyle

an10-07-2018 12:13:20   [#05]

ok...ale 

wyżej napisałam źle...bo w przypadku języka poziom podstawowy trwa do 4 klasy równolegle z poziomem rozszerzonym (który rozpoczyna się od klasy II).

Co wówczas?

rzewa10-07-2018 16:05:47   [#06]

niezależnie od tego czy dany przedmiot jest realizowany tylko na poziomie podstawowym, czy na podstawowym i rozszerzonym jest to JEDEN przedmiot, zatem można z tego przedmiotu wystawić tylko JEDNĄ ocenę

jeśli dany przedmiot nauczany jest w danym roku zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym (np. polski czy matematyka) to i tak przedmiot jest jeden i jedna ocena -> wówczas w arkuszu ocen trzeba dopisać, że przedmiot jest realizowany na poziomie rozszerzonym

zatem, w przypadku polskiego, we wszystkich klasach jest w arkuszu wpisany poziom rozszerzony, ale np gdyby to była geografia, to w klasie I byłaby w arkuszu geografia, natomiast w tym samym miejscu, w klasach następnych było by napisane geografia poziom rozszerzony

i na świadectwie ukończenia szkoły jest tylko jedna geografia i tylko jeden polski - rozszerzony

an10-07-2018 17:10:25   [#07]

Rzewa...ja to wiem. Ale napotkałam taką a nie inną sytuację. No i muszę z tego wybrnąć i wyprowadzić na prostą.

Czy w arkuszu ocen w miejscu geografia mogę przy ocenie, w klasyfikacji końcowej- wykreskować

a w wierszu, w którym jest geografia rozszerzona zostawić ocenę?

Co z ocenami wystawionymi w latach ubiegłych.... przecież po kilku latach nie będę ich uśredniać?

an10-07-2018 17:12:36   [#08]

Czy wchodzi w grę "przepisanie" arkusza ocen, tak by zapisy były prawidłowe?

rzewa10-07-2018 22:27:25   [#09]

w arkuszu ocen w miejscu geografia w klasyfikacji końcowej- wykreskować a w wierszu, w którym jest geografia rozszerzona zostawić ocenę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]