Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Finansowanie szkolen z dotacji oswiatowej
strony: [ 1 ]
Kasia201205-07-2018 00:37:27   [#01]

Jakis czas temu na jednym ze szkolen, w ktorym bralam udzial, powiedziano nam ze szkolenia finansowane z dotacji oswiatowej beda musialy miec certyfikacje kuratorium oswiaty - czy cos sie ostatnio w tym zakresie zmienilo? 

Przepraszam za brak polskich znakow - pisze przy pomocy telefonu.

rzewa05-07-2018 23:08:35   [#02]

nic się nie zmieniło - nie ma znaczenia kto organizuje/prowadzi szkolenie, istotne jest to kto jest szkolony i z czego - jeśli n-le lub obsługa szkoły w zakresie zadań realizowanych przez szkołę, to ok

Kasia201207-07-2018 13:19:41   [#03]

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

mika11-07-2018 12:49:39   [#04]

Rzewa, czy Ty jesteś pewna, że z dotacji można finansować szkolenia? Ja w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych art. 35 nie widzę takiej opcji.

rzewa11-07-2018 15:10:00   [#05]

Jak to nie widzisz?!

Art. 35. ust. 1. Dotacje, o których mowa w art. 15-21, art. 25, art. 26, art. 28-30 i art. 32, są przeznaczone na dofinansowanie realizacji zadań placówek wychowania przedszkolnego, szkół lub placówek w zakresie kształcenia, wychowania i opieki, w tym kształcenia specjalnego i profilaktyki społecznej. Dotacje mogą być wykorzystane wyłącznie na:
1) pokrycie wydatków bieżących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły i placówki, obejmujących każdy wydatek poniesiony na cele działalności placówki wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki, w tym na:

a jak nie jest to wydatek poniesiony na cele działalności np. szkoły to niech pierzem porosnę

mika13-07-2018 14:20:22   [#06]

Ewuniu, bardzo Ci dziękuję. No właśnie o to chodzi, żeby nie porosną pierzem:), chociaż może to być ciekawe doświadczenie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]