Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop dla poratowania zdrowia.
strony: [ 1 ]
emen03-07-2018 20:26:36   [#01]

Taki kwiatuszek- nauczyciel na długotrwałym l-4 od lutego- wypadek, uszkodzony kręgosłup. Deklaruje, że od września wraca do pracy. Arkusz gotowy- dzisiaj, prosi o skierowanie do lekarza w celu uzyskania urlopu zdrowotnego. Nadmieniam, że ten nauczyciel ma prawo do świadczenia kompensacyjnego. Czy należy mu się urlop zdrowotny? Pomóżcie.

Roman Langhammer03-07-2018 21:07:28   [#02]

Prawo do świadczenia kompensacyjnego nie ma znaczenia. UDPZ nie przysługuje, jeśli nabył prawa emerytalne. Więc jak najbardziej może... Jeśli złożył wniosek - kierujesz do medycyny pracy. Tak naprawdę lekarz podejmie decyzję. Jeśli da orzeczenie o potrzebie udzielenia - to udzielaj... 

Oczywiście trzeba sprawdzić inne warunki - pełny wymiar, czy już były urlopy i ile... To dokładnie sprawdź.

emen03-07-2018 22:53:52   [#03]

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wszystko o czym piszesz już sprawdziłam. To byłby trzeci już urlop tego nauczyciela, zatrudniony w pełnym wymiarze, ostatni urlop dwa lata temu. Chyba wszystko ok?

Jacek03-07-2018 23:19:21   [#04]

ok

AMS10-07-2018 14:38:05   [#05]

1. Nauczyciel pracuje nieprzerwanie ponad 10 lat, przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym przypadającym bezpośrednio po urlopie macierzyńskim (czyli nie było go ok. 1 roku  w pracy). czy może złożyć wniosek o urlop dla poratowania zdrowia?

2. O ci chodzi w tym zapisie KN:

Art. 73 ust. 4. Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia.

eny10-07-2018 15:18:12   [#06]

Ten udpz w związku z chorobą zawodową? To w tej chwili priorytet podlegający szczegółowym badaniom. Czy nauczyciel jest tego świadomy?

rzewa10-07-2018 15:59:25   [#07]

do #05

1. może o ile lekarz orzeczenie wystawi - sądzę, że suma wszystkich nieobecności tego n-la w pracy, w ciągu całego zatrudnienia, spowodowanych przyczynami innymi niż urlop wypoczynkowy, nie przekracza 3 lat

2. chodzi o to, że n-l musi pozostawać w zatrudnieniu bezpośrednio przed pierwszym udpz co najmniej przez 7 lat (jeśli miał nieobecności, które w sumie przekraczają 6 m-cy, to okres ten ulega przedłużeniu o czas tych nieobecności).

Nie dotyczy to następnych udpz - czyli jeśli n-l miał już kiedyś udpz, to może otrzymać następny udpz nawet wówczas, gdy dopiero co zatrudnił się w szkole...

np. ja - nie pracuję już w szkole ładnych kilka lat, ale miałam już udpz (nie wyczerpałam jeszcze przysługujących 3 lat), zatem jeśli zatrudniłabym się w szkole np. 1.09, to mogłabym już np. od 10.09 być na udpz, o ile otrzymałabym orzeczenie od lekarza medycyny pracy

AMS10-07-2018 18:50:36   [#08]

Dziękuję RZEWO! nauczyciel jest solidny (chyba dlatego "zradł głos"), a przy okazji pojawiło się potomstwo, stąd przerwy. Twój przykład jest b. obrazowy.

sońka10-07-2018 19:08:25   [#09]

A do kogo zwrócić, się, jeśli nauczyciel zwrócił się do dyrektora z wnioskiem, a dyrektor na urlopie wypoczynkowym? I w szkole twierdzą, że nie ma komu...

Natka10-07-2018 22:20:13   [#10]
Wystawiłam skierowanie na badania lekarskie zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM Ministra Zdrowia z dnia 19 stycznia 2018 r.
w sprawie orzekania o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia
(Dz.U. z dnia 23 stycznia 2018 r.).
Dzisiaj otrzymałam informację od nauczyciela, że lekarz medycyny pracy go odesłał, ponieważ skierowanie było .....  niewłaściwe
zdezorientowany nauczyciel zwątpił, wrócił do domu, porównał z rozporządzeniem, zadzwonił do lekarza ...
mam wypełnić na nowo, bo jego, lekarza zdaniem, powinnam wzór pdf skserować, zakrywając napis załącznik, wypisać ręcznie i podpisać...
cofam się, bo lekarz zatrzymał się ...  - nie napiszę, w czym ...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]